Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nobeli rahupreemia nominendi saavutused: mässud 48 USA linnas

30.01.2021
Pärast “rahumeelseid proteste” parandas Ameerika aknaid ja uksi. (Foto: Scanpix)

Mustade elu eest võitlev liikumine Black Lives Matter (BLM), mille eestvedamisel toimus eelmisel aastal Ameerikas hulgaliselt vägivaldseks muutunud protestiaktsioone, on nüüd esitatud Nobeli rahupreemia nominendiks.

Nomineerijaks on Norra parlamendisaadik Petter Eide, kelle arvates on BLM-i näol tegemist „äärmiselt olulise ülemaailmse rassilise ebaõigluse vastu võitleva liikumisega.“ Kõik küsimused protestidega seonduva vägivalla kohta pühkis Eide vaiba alla.

„Uurimused on näidanud, et enamik BLM-i korraldatud demonstratsioone on olnud rahulikud,“ teatas Eide. „Loomulikult on olnud intsidente, kuid suurema osa neist on tekitatud vastaspoole aktivistide või politseinike poolt.“

Tõepoolest väidavad Armed Conflict Locationi ja Event Data Projecti uurimused, et 93% BLM-i demonstratsioonidest olid suurelt jaolt rahumeelsed, ent ajakirjanike poolt tehtud fotod ja videod räägivad teist keelt.

Mitmed süütud tavaelanikud ja kongressi liikmed on BLM-i aktivistide julmuste tõttu kannatanud. Möödunud aasta augustis ahistasid aktivistid ühe Mehhiko restorani terrassil istunud õhtustajaid ja nõudsid väidetavalt, et restoranikülalised tõstaksid BLM-i toetuseks üles rusika (BLM-i tunnus). Samuti piirasid BLM-i aktivistid Washingtonis ümber vabariiklasest senaatori Rand Pauli ja mitu naist, kes olid parasjagu lahkumas Valges Majas toimunud vabariiklaste rahvuslikult konventsioonilt.

Möödunud septembris avaldatut Princetoni ülikooli andmete kohaselt toimusid BLM-iga seotud mässud 48-s USA suuremas linnas (50-st).

Nobeli rahupreemia laureaat kuulutatakse välja novembris.

Allikas: Breitbart