Nokk lahti, saba kinni — iraaklastest immigrante ei taha ei Soome ega ka nende kodumaa

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
See on rahvusmeelsete soomlaste kindel arvamus! Miiting Tornias.

Möödunud nädalal Soomest Iraaki saadetud pagulased saadeti sama lennuga Soome tagasi.

Iraaklaste väljasaatmine Soomest on kulgenud väga aeglaselt. Nüüd on ilmnenud uus takistus – nimelt ei võta Iraagi pool pagulasi enam vastu, vahendab eestinen.fi ringhäälingut Yle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iraaklased olid saanud Soomelt äraütleva vastuse varjupaigataotlusele, aga Bagdadi politsei ei võtnud neid vastu, kuna nad ütlesid, et ei naase vabatahtlikult ja neil polnud passe.

Soome politsei kinnitas juhtunut. Varem on põhjanaabrid saatnud edukalt inimesi välja ka passi puudumisele vaatamata. Möödunud aastal hakkas Soome politsei väljastama väljasaadetavatele isikutele ajutisi dokumente.

Nüüd olid inimestel samuti kaasas ajutised dokumendid, aga Iraagi politsei neid ei tunnistanud. Sealne politsei oli öelnud, et ilma passideta isikuid vastu ei võeta. Nüüd arvatakse Soomes, et Iraagi politseis on toimunud mingi meelemuutus.

Väljasaatmine Iraaki võib saada tagasilöögi, kuna Iraak soovib võtta vastu vaid vabatahtlikult saabujad. Tagasisaatmine läheks libedamalt, kui Soome saaks sõlmitud Iraagiga vastava lepingu. See tähendaks, et Iraagi pool hakkaks väljasaadetavatele väljastama dokumente ning Soomest saaks välja saata palju inimesi korraga tšarter-lendudega.

Soome on üritanud vastavat lepingut Iraagiga sõlmida juba aastaid, aga tulutult. Väljasaatmisi on siiski vähehaaval toimunud. Möödunud aasta jooksul saadeti Iraaki 154 inimest. Vabatahtlikult naases kodumaale üle tuhande iraaklase.

Soome väljasaatmise järjekorras oli aprillikuus 1700 inimest, kellest valdav enamus on iraaklased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused