Noored “kliimaeksperdid” skandeerisid Soome tänavatel ja väljakutel

Maailm,
©UU
Kliimastreik Riigikogu ees – ilmselt oli sama pilt ka Eduskunna ees.

EKRE liige Soomes ja Uute Uudiste kaasautor Paul Oja kirjutab sellest, kuidas möödus kliimapaanika päev Soomes.

“Soome Kümnesed uudised vahendasid 27. septembril pikalt selle päeva kliimameeleavaldusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helsingis oli Eduskunna hoone ette kogunenud politsei hinnangul 5000 noort. Üks teismeline kliimaekspert esines olukorra tabava analüüsiga (sõnasõnaline üleskirjutus): „Täiskasvanud ju… nad peavad nagu tegema palju otsuseid, kui täiskasvanud teevad otsuseid, siis nendel tuleb teha häid otsuseid, selleks et kliimamuutus nagu seljatada“.

Noorte ekspertide häält võetakse kuulda, kuidas muidu.

Keskkonna- ja kliimaminister Krista Mikkonen (rohelised): „Me teemegi tööd kõigis sektorites – me räägime liiklusest, räägime ehitamisest, räägime metsamajandusest ja põllumajandusest, me räägime energiaheitmetest.“ Minister lubab, et tulemas on uusi seaduseelnõusid, muudatusi makspoliitikas ja mitmesuguseid stimuleerivaid meetmeid. „Me oleme sunnitud reageerima neile muutustele.“

Turku linnas kogunes meelt avaldama 2000 noore ringis.

Üks teisme-east äsja väljunud noor naine märkis: „Meil on seatud auahned ja ilusad eesmärgid, kui kardan, et ei suudeta leida konkreetseid tegusid nendeni jõudmiseks“.

Tõepoolest, mis siis saab, kui auahneid eesmärke saavutada ei õnnestu? Kui kõigele rabelemisele, tõmblemisele ja tohututele kulutustele vaatamata kliima ainult muigab ning soojeneb ja jahtub omas rütmis, nagu ta on teinud seda aastamiljoneid?

Küllap siis leitakse uus koll, kellega lapsi hirmutada. On olnud tuumasõda, naftavarude lõppemine, ülerahvastatus, AIDS, osoonikihi kadumine… Midagi leitakse kindlasti – rahavood tuleb ju suunata sinna, kuhu tarvis.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused