Noored šotlased muutuvad massiimmigratsiooni vastu üha skeptilisemaks

Maailm,
©AFP/Scanpix
Iseseisvust taotlev Šotimaa seob oma tuleviku multikultuursusega.

Elu alguses olevad noored inimesed on sageli vastuvõtlikumad kõigele ülemaailmsele, kuid vahel suudavad nemadki oma konservatiivsusega üllatada.

Šotimaa valitsuse tellis uuringu, mille käigus küsitleti enam kui 1700 keskkooliõpilast Šotimaal riigikoolides, otsides 11-18-aastaste arvamusi suurima poliitilise küsimuse kohta Ühendkuningriigis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ipsos Mori poolt läbi viidud šokeeriv küsitlus näitas, et kaks kolmandikku Šotimaa noored soovivad kas peatada sisserännet üldse või siis vähemalt selle kasvu.

“On oluline, et me suhtleksime noortega ja otsiksime nende seisukohti küsimustes, mis neid ja nende tulevikku mõjutavad, kaasa arvatud sisseränne,” ütles Šoti valitsuse pressiesindaja.

Kolmkümmend viis protsenti Šotimaa noortest (vanuses 11-18 aastat vana) soovivad, et sisserände voog jääks samaks. Kolmkümmend protsenti soovivad sisserände vähendamist või selle täielikku peatamist. Ainult 15 protsenti soovivad, et sisseränne tõuseks ja 20 protsendil ei ole selle kohta arvamust.

Šoti valitsus leiab, et Ühendkuningriigi otsus vähendada rännet tuleneb majandusliku jõukuse vähenemisest, uskudes ise, et majanduse kasvuks tuleks pigem säilitada sisserände tase kui seda vähendada. See Suurbritannia regioon on üks enam sisserändajaid kohale toonud piirkondi.

Šoti Rahvuspartei majanduskasvu komisjon on teinud ettepaneku, et sisserändajatele pakutakse maksusoodustusi, kui Šotimaa hääletab iseseisvuse poolt, et see võimaldaks riigil elanikkonda kasvatada ja majandust toetada. Tundub, et Šotimaa noored rahvastiku väljavahetamist siiski ei soovi.

Šotimaal 2014. aasta septembris läbi viidud iseseisvusreferendumil toetas 55 protsenti hääletanuist Suurbritannia koosseisu jäämist. Brexiti-hääletusel toetas Šotimaal 62 protsenti hääletanuist Suurbritannia jäämist Euroopa Liidu koosseisu, samas üle kogu riigi oli Brexiti ehk lahkulöömise poolt 52 protsenti.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused