Nord Stream 2 gaasitoru ajab tülli USA, Putiniga sõbrustava Saksamaa ja tema mõjutava EL-i

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Nord Streami ehitus.

Vene-Saksa gaasitoru Nord Stream 2 merelõiku paigaldav Šveitsi ettevõte kinnitas laupäeval, et peatab oma töö seoses USA sanktsioonidega.

USA president Donald Trump allkirjastas reedel seaduse sanktsioonide kehtestamisest gaasijuhet Nord Stream 2 ehitavatele firmadele. Firma Allseas teatas seejärel, et peatab Nord Stream 2 torujuhtme paigaldamise tegevused.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vastavalt (USA) riikliku kaitse-eelarve seaduse (NDAA) kehtestamisega peatas Allseas oma Nord Stream 2 torupaigaldamise tegevused,” teatas ettevõte napis teadaandes.

Firma “ootab USA vastavatelt võimudelt suuniseid, mis hõlmavad vajalikke regulatoorseid, tehnilisi ja keskkonnaalaseid täpsustusi”, lisati teates.

USA meetmed võtavad sihikule firmad, kes ehitavad Läänemerre pea 11 miljardit dollarit maksvat Nord Stream 2-e. Torujuhtme eesmärk on kahekordistada Vene maagaasi tarned Euroopa suurima majandusega riigile Saksamaale.

Allseasi on Vene riiklik gaasikontsern Gazprom palganud ehitama Nord Streami Läänemerre rajatavat lõiku.

Ühendriikide seadusandjad hoiatavad, et projekt tooks Vene presidendi Vladimir Putini valitsusele miljardeid dollareid tulu ja kõvasti suurendaks Moskva mõjuvõimu Euroopas ajal, mil piirkondlikud pinged kasvavad.

Sanktsioonid pälvisid kongressi mõlemas kojas ülekaaluka toetuse.

Nord Stream 2 juhtme rajamise vastu on protesteerinud ka Baltimaad, Poola, Ukraina ja paljud Ida-Euroopa maad. EL on küll hoiatanud Lääne-Euroopa liigse sõltuvuse eest Vene gaasist, kuid Kremliga koostööd sooviv Saksamaa surub oma soove ka EL-ile peale.

Nii väljendaski Euroopa Liit laupäeval pahameelt USA sanktsioonide pärast ettevõtetele, mis osalevad Nord Stream 2 gaasijuhtme projektis.

“See on põhimõtte küsimus, et EL on vastu sanktsioonide kehtestamisele EL-i firmadele, mis tegelevad seadusliku äriga,” ütles EL-i pressiesindaja. “(Euroopa) Komisjoni eesmärk on alati olnud tagada, et Nord Stream 2 toimiks läbipaistvalt ja mittediskrimineerival moel, sealjuures vastaval määral regulatoorse järelevalvega.”

Sanktsioonide suhtes väljendas pahameelt ka Kremli strateegiline partner Saksamaa.

“(Saksa) valitsus lükkab sellised territooriumivälised sanktsioonid tagasi. Need mõjutavad Saksa ja Euroopa firmasid ning kujutavad endast sekkumist meie siseasjadesse,” ütles Saksa kantsler Angela Merkeli pressiesindaja Ulrike Demmer avalduses.

Eestile on Saksamaa neelud Vene gaasi järele suur julgeolekuoht, sest sellest energiaallikast sõltuv Berliin võib oma investeeringute huvides jätta tähelepanuta paljud Putini sigadused. (BNS-UU)

2 commentsOn Nord Stream 2 gaasitoru ajab tülli USA, Putiniga sõbrustava Saksamaa ja tema mõjutava EL-i

  • Avatar

    USA võiks austada vabaturureegleid. Kui ta oma kohutavate tagajärgedega toodetavat frakkegaasi, mis veel on veeldatud, müüa tahab, siis langetagu hind odavamaks Venemaa omast. Aga ei. USA praegu koos oma Saudi liberaaldemokraatidega tungib Süürias naftaväljadele, ning nagu Trump otse ütles, et me oleks Iraagi maavarad pidand varastama. Mul on video, kus ta kümneid kordi niisugust mõtet väljendab. USA on totaalselt sionistlikule juudiekstremismile allutatud, mis on hullem, kui islamiäärmuslus, ning ohustab tervet maailma. Mitukümmend miljardit on võlg, see kasvab, ning riigid, kes ei allu, nende juhid tapetakse. Saddam ja Eurole arveldamise plaan, siis Gaddaffi ja kulddinaar. praegu Malaisia islamisummitil Lepiti Iraani, Türgi Katari ja Malaisiaga kokku plaan, et minnakse kõige arveldamisel üle KULDDINAARILE. Venemaa on kah oma dollarisõltuvust vähendanud. Hiina on juba jõudmas mõnes valdkonnas sõjaliselt ette, ning rumal oleks sellele kolmanda templi usuhullude maailmavalitsuseplaanile järgi anda, ning uppuvale laevale jääda. Venemaa naftajuhtme tõrjumisega me kaotasime transiidirahad, Venemaa suunal ülbitsemisega ei saavuta me kah mitte midagi, kui USA juutide kiidulaulu, nagu see Ukraina kigin, et Eesti on parim partner. Me ohverdasime oma põllumajanduse Ukraina sanktsioonide nimel.

  • Avatar
    Leo Viller

    Mõtleme Lenin, ütleme partei. Mõtleme partei, ütleme Lenin. Ütleme Saksamaa, mõtleme Venemaa. Ütleme Venemaa, mõtleme Saksamaa ( ja Euroopa Liit kah veel muidugi takka järele )

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused