Norra keelustas naisi ja tüdrukuid diskrimineeriva islami niqabi ja burka kandmise koolides

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Mosleminaiste riietus varjab mitte ainult keha, vaid ka näo.

Euroopa maad on hakanud aru saama, et islam on ohtu seadnud nii siinse kultuuri, õigusruumi, demograafilise olukorra kui ka omariikluse.

Norra parlament võttis vastu teisipäeval, 5. juunil ülekaaluka häälteenamusega seaduse, millega keelustatakse naisi ja tüdrukuid alandava ja diskrimineeriva islami burka ja niqabi kandmine kõigis Norra lasteaedades, üldhariduskoolides ja ülikoolides.

Massiimmigratsioonivastased konservatiivsed erakonnad väljendasid rahulolu ja rõõmu selle seaduse vastuvõtmise üle. Erakonna Progress (Fremskrittspartiet) esindaja Åshild Bruun-Gundersen kommenteeris seaduse vastuvõtmist järgmiselt: “See on väga hea uudis. Kui 2003. aastal tegime ettepaneku niqab ja burqa täielikult keelata, siis meid naerdi välja. Nüüd aga näeme, et meil oli õigus ja meie ettepanek leidis toetust. Keeld on selge signaal, et meie Norras soovime näha teineteise nägusid. Me jätkame jõupingutusi täieliku burka ja niqabi keelu suunas ja usume, et mõne aasta pärast oleme selleks valmis.“

Seaduse vastu hääletasid vasakäärmuslastest populistlik fraktsioon – Sotsialistlik erakond (Sosialistisk Venstreparti), Punane erakond (Rødt) ja Rohelised (Miljøpartiet De Grønne ). Möödunud nädalal võttis sarnase seaduse vastu ka Taani.

Valver Kõrgemäe, EKRE Soome osakond

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused