Norra pani Afganistani lehtedesse migratsioonivastased reklaamid

Maailm,
- Updated
banner_asyl_ohne_schrift

Afganistani lehtedes on hakanud ilmuma Norra reklaamid, mis keelitavad afgaane Norrasse mitte migreeruma, vahendas BNS Oslo teadet neljapäeval.

“Eesmärk on veenda inimesi mitte müüma kogu oma vara ning usaldama oma elu inimsmugeldajate kätte, kuna nad võidakse saata tagasi riiki, kust nad tulid,” sõnas justiitsministeeriumi kantsler Jøran Kallmyr.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reklaamid ilmuvad kahes Afganistani ajalehes inglise ja dari keeltes pealkirja all “Norra rangemad asüülireeglid”.

Reklaamides selgitatakse, et Afganistani ohututeks kuulutatud piirkondadest saabuvad migrandid või isikud, kel on elamisluba teises riigis, võidakse saata tagasi päritoluriiki.

Afgaanide asüülitaotluste arv on viimase kolme nädala jooksul ületanud Norras isegi süürlastest põgenike arvu. Afgaanid on esitanud 2212 ja süürlased 2138 asüülitaotlust.

Mõned Norrasse saabuvad afgaanid on varem seaduslikult elanud Venemaal. Oslo on need inimesed otsustanud Venemaale tagasi saata või kui see pole võimalik olnud, siis Kabuli.

Novembri alguses käivitas Oslo ka samasisulise kampaania Facebookis, kus teavitati asüülitaotlejaid Norrasse elama pääsemise karmidest nõuetest.

Samuti on ilmunud sarnased reklaamid Liibanoni ajalehtedes, kus üritatakse heidutada võimalikke Süüria põgenikke.

Sel aastal on Kaug-Põhjas Vene-Norra piiri ületanud 4000 varjupaigataotlejat, kel on tulnud teha selleks väga pikk reis. Norra ei kuulu küll Euroopa Liitu, kuid on Schengeni liige ning tema piirid EL-i riikidega on lahti.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused