Norra parlamendisaadik tahab illegaale Aafrikasse saata

Rubriik Maailm On
- Updated
Per_Sandberg_CR

Norra parempoolse Progressipartei aseesimees ja pikaajaline parlamendiliige Per Sandberg on esitanud plaani Euroopa immigratsiooniprobleemide leevendamiseks. Selle järgi tuleks illegaalsed immigrandid saata tagasi Põhja-Aafrikasse, rääkis Sandberg intervjuus Aftenpostenile.

Sandbergi sõnul on tegu ainsa mõistliku lahendusega, et tuhandete Aafika immigrantide sissevoolu pidurdada. Selle asemel, et merel päästetud illegaale tuua Euroopa pinnale, tuleks nad viia Põhja-Aafrikasse, kinnitab Sandberg. Seda põhjendab ta nelja argumendiga:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

  1. Vahemere ületamine paatidel muutuks immigrantidele vähem atraktiivseks. See omakorda vähendaks sisserändajate survet Euroopale.
  2. Euroopa riikidel oleks lihtsam anda põgenikele abi Põhja-Aafrikas, kuna ühes paigas on võimalik jõuda rohkemate inimesteni. Selleks tegevuseks saaks eraldada kapitali, mida Euroopa riigid praegu kulutavad immigrantide majutamiseks.
  3. Sellel oleks positiivne mõju ka Põhja-Aafrika riikidele, kellel oleks võimalik leida endale konstruktiivne tegevus. Näiteks pärast pikki aastaid türannia all kannatamist aitaks see neil riikidel eluga edasi minna.
  4. Kui põgenike eest kantaks hoolt lähedal nende päritolumaadele, oleks hiljem neil palju lihtsam kodumaale tagasi pöörduda.

Tegu on lihtsa lahendusega, kuid Euroopa poliitiline eliit ei ole tõenäoliselt seda isegi kaalunud. Tuleb loota, et seekord võetakse Sandbergi kuulda. Vastasel juhul on tegu tõendiga, et poliitiline kõrgklass ei olegi probleemi lahendamisest huvitatud, vaid on kahe käega massiimmigratsiooni poolt.

Norra vasakpoolsed on Sandbergi pakutud lahendust asunud tuliselt kritiseerima. Nemad tahavad hoopistükkis teha immigrantidele Norrasse saabumist veelgi lihtsamaks. Näiteks ootavad vasakpoolsed Norrasse vähemalt 10 000 Süüria põgenikku.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused