Norra politsei kasutab Rootsit näitena multikulti mustast stsenaariumist

Maailm,
- Updated
Immigrandid põletavad Rootsi lippu
©AP Photo/Pavel Rahman
Immigrandid põletavad Rootsi lippu

Norra politsei ütleb oma äsjases väljaandes “Kuritegevuse perspektiivid Oslos”, et riigijuhid peaks olema immigratsiooni osas ettevaatlikud. Kõige hullema näitena, mis võib juhtuda, tuuakse Rootsi linn Södertälje.

Kuritegelikud immigrandid võivad luua riigi riigis, kus kehtivad nende enda seadused, reeglistik ja normid, mida elanikud on sunnitud järgima riiklike seaduste asemel. Selline on olukord Södertälje linnas Rootsis, kirjutab Aftenposten.

Artikli sõnul on Süüriast pärit immigrandid võtnud täieliku kontrolli äärelinnade üle. Sinna on alles jäänud väga vähesed põliselanikest rootslased.

Södertälje sotsiaaldemokraatide esimees Boel Godner kinnitab, et immigrante saabub linna üha suuremal hulgal. Kui Norra ajakirjanikud küsisid talt, palju araablasi linn võiks tulevikus veel mahutada, keeldus Godner vastamast. Ta ütles see-eest:

“Oleneb sellest, kui palju sõdu maailmas käib. Ma tahaks, et rohkem riike teeks sedasama, mida Rootsi teeb.”

Sarnaste reportaažide ilmumisel Norras ja teistes Euroopa riikides jääb muidugi küsitavaks, kui paljud teised riigid tahavad järgida Rootsi eeskuju.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused