Norra vasakliberaalist tipppoliitik Giske sai ahistamise eest kinga

_39EkMAsI_znA17Jtndp5w-6RSix6wn96svO8JgO-xoA

Naiste ahistamist teravalt kritiseeriva Norra Tööpartei asejuht ja endine minister Trond Giske astus seoses ahistamissüüdistustega pühapäeval oma ametist tagasi.

Mitmel ministrikohal olnud 51-aastast Gisket, kes täitis valitsuses viimati kuni 2013. aastani kaubandusministri kohuseid, on Norra meedia andmeil süüdistatud vähemalt kuues juhtumis.

Süüdistuste üksikasju ei ole avalikustatud, kuid üks kohalik ametnik Line Oma ütles reedel, et Giske olevat teda 2010. aasta India-visiidi ajal New Delhis diskol seina vastu surudes suudelnud. Giske oli tollal kaubandus- ja tööstusminister.

Skandaal on äärmiselt piinlik Tööparteile, mis on end iseloomustanud võrdsusküsimustes eesliinil olevana ning mille tulemused oktoobrikuistel parlamendivalimistel olid ootamatult kesised.

Giske, üks erakonna kahest asejuhist, kirjutas pühapäeval Facebookis, et astub tagasi, sest “koorem on muutunud liiga raskeks ja kandunud ka neile, keda ta armastab kõige rohkem ja kes ei ole endale ise valinud poliitikuelu.

Endine minister on suhtes Norra laulja ja ajakirjaniku Haddy N’jiega.

Giske lisas oma kommentaarides, et soovib vastata esitatud küsimustele ja anda selgitusi ses osas, mis tema arvates ei vasta süüdistustes tõele.

Ta loobus ka oma kohast Norra parlamendi rahanduskomisjonis.

Tööpartei esimees Jonas Gahr Store kinnitas oma avalduses, et austab Giske otsust.

AFPBNS

Kuvatõmmis sotsiaalmeediast

Kommentaarid