Norrakad on maruvihased: kohe pärast Maren Uelandi tapmist andis Norra sealsamas rändepaktile heakskiidu

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
Inimesed on löödud kahe noore naise jõhkra tapmise üle Marrakechi, rändepakti sünnikodu lähedal.

Ükskõik, mida Norra peaminister Erna Solberg nendel päevadel Facebooki postitab, on kommentaarid negatiivsed.

Inimesed väidavad, et ÜRO rändepakti heakskiitmine Marrakechis oli Norra rahvale noa selga löömine, sest vaid kaks päeva enne seda tapeti sellest linnast viie miili kaugusel mägedes noor norralanna, 28-aastane Maren Ueland. Koos temaga mõrvati ka 24-aastane taanlanna Louisa Vesterager Jespersen.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Norrakate arvates on tegu puhtakujulise džihadistide veretööga. “Peaminister ignoreerib täielikult nende inimeste tundeid, kes on löödud noore norra tüdruku elajalikust tapmisest. Ta ei liiguta sõrmegi, et toetada oma rahvast sel hetkel, ning kindlustada riigi ja inimeste turvalisust!” kirjutab üks.

“Viis riiki ei hääletanud Marrakeshi lepingu poolt ja 12 jäid erapooletuks – miks Norra ei hoidunud vähemalt hääletamisest, kui inimesed selgelt seda lepingut ei toeta! Mis juht sa riigile oled?” pahandab teine.

Maren Uelandi tapmine Atlase mägedes on norralasi sügavalt raputanud: “Tõsiselt, Erna – kaks päeva pärast Marrakechi lepingu heakskiitmist tapeti kaks tüdrukut kõige loomalikumalt moel viie miili kaugusel Marrakechist. Võite alla laadida mõrvarite tehtud video. On mõistlik, et te vaatate seda ja pöördute oma reaktsiooniga avalikkuse poole,” soovitatakse peaministrile.

„Kas need naised tapeti, sest nad olid valged ja neil oli vale usk? Loodan, et teie ja teie kolleegid ei taha sellise mõtlemismustriga inimesi rahumeelsesse Norrasse kutsuda,” teatab üks naine.

Hiljuti postitas peaminister jõulutervituse: „Jõulud on traditsioonide jaoks suurepärane aeg. Üks traditsioon, mida ma armastan, on jõulukaartide kirjutamine. Peaministrina saadan neid palju. Kas sina saadad sel aastal jõulukaarte? ” kirjutas ta hiljuti Facebookis.

Inimesed reageerisid kohe: “Jõulutraditsioon, Erna, on see, et sa kaitsed norralaste ja heaoluriigi huve. Aga sa ei tee seda! Sa oled unustad selle riigi inimesed! Paljud on sinu vääritust käitumisest haiget saanud!”

Väide, et Norra rahvas hulgas keeb viha, ei ole liialdus. Inimesed leiavad, et rahva enda huve ignoreeritakse, samas kui islami nimel toimuva vägivalla vastased protestid vaigistatakse.

Rootslased on samuti maruvihased, sest riigi meediaväljaanded on saanud suunitlused, mille kohaselt ei tohi Maren Uelandi ja Louisa Jesperseni surma islamiga seostada. Samas on tapjad ise teatanud, et tegid seda islami nimel ja Süüria eest.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused