NYT kirjutab korra tagamisest mässavates USA linnades NKVD-lugusid ja Eesti meedia võimendab neid

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Anarhia Seattle`s.

Ajakirjandus on suur jõud, kuid samas väga ohtlik, kui ta vahendab kas liba- või kallutatud uudised.

ERR kirjutab kurikuulsale New York Timesile toetudes, et “Maskides ja relvastatud erirühmad on asunud Portlandi tänavatel korda majja lööma, kasutades meeleavaldajate vastu füüsilist jõudu ja pisargaasi. Osa meeleavaldajaid on tõmmatud numbrimärkideta furgoonautodesse ja viidud ülekuulamisele. /…/ Pealtnägijate sõnul liiguvad erirühmad akendeta furgoonautodega, millel pole numbrimärke. Maskides ülekuulajatel pole nimesilte.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Oregoni osariigi pealinna Portlandi on käesoleval nädalal tabanud arreteerimiste laine, kui Black Lives Matter meeleavaldustel osalevaid inimesi on otse meeleavalduselt tõmmatud autodesse ja viidud ülekuulamisele,” kirjutab konservatiivsete toimetajate represseerimisega kuulsaks saanud NYT.  Lehe andmetel on samasugused erirühmad liikvel ka Washingtonis ja Seattle`is.

Uudis kõlab õõvastavalt, kuid ei lähe kuidagi kokku USA-s toimuva üldise taustaga. Nii näiteks vallandas ainuüksi ühe kurjategija surm massirahutused – kuidas siis nüüd lubavad mustad mässajad omade kokkukorjamist otse meeleavaldustelt? Pigem kaasneks sellega massikokkupõrked, sest mustanahalised on kõike muud kui rahumeelsed meeleavaldajad, seda enam, et neil on nii Portlandis kui Seattles kohaliku võimu toetus.

Portlandi linnapea Ted Wheeleri sõnul on tegu rünnakuga demokraatiale, Oregoni kuberner Kate Brown on toimuvat nimetanud jõu väärkasutuseks. Mõlemad nõudsid, et president Donald Trump kutsuks erirühmad Portlandist tagasi.

Kohalik võim oleks pidanud sekkuma siis, kui mässajad kuulutasid Seattles välja oma autonoomia ja linnavõimud alustasid valgete sunniviisilist enesealandamist. Nende võimurite tegevus peaks võetama range uurimise alla, sest nad toetasid põhiseadusvastaste võimuhaarajate tegevust.

Erirühmade ülesandeks on Trumpi korraldusel kaitsta ametiasutusi ja mälestusmärke. Rühmad on kokku pandud eri ametkondadest, näiteks piirivalvest, rannavalvest ja migratsiooniametist. Trumpi sõnul on taolisi erirühmi vaja, sest kohalik võim ei suuda linnades korda tagada. Meeleavaldused Portlandis on kestnud järjest 50 päeva.

Seega kumab uudisest läbi hoopis see, et USA riik on asunud demokraatide kontrolli all olevates mässavates linnades korda majja lööma ja märatsejate ning separatistide vastu teisiti ei saagi kui jõuga.

Hiljuti ajakirjanike represseerimisega kuulsaks saanud NYT vahendab tendentslikke uudiseid ja Eesti peavoolumeedia vahendab neid. On ju ka ERR-i Ameerika-korrespondent Mari-Ann Rohemäe sealt ainult Trumpi-vastaseid materjale vahendanud.

Ka sotsiaalmeedias esitab poliitikavaatleja Harri Kingo küsimuse meediale: kas pronksiöödel märatsesid kangelased?

“Meie meedia elab tulihingeliselt kaasa sisuliselt terroristidele USA-s, kes on hõivanud valitsusasutusi, peksnud segi ja paljaks röövinud erapoode, kasutanud otsest füüsilist vägivalda oma riigi kaaskodanike vastu ning keeldunud allumast riigi seaduslikele korraldustele. Et mingid ennast segi mõtelnud kohalikud võimuesindajad sellist terroristide ja märatsejate tegevust õigustavad, ma jätan selle USA võimude klattida. Mind hämmastab aga meie ajakirjanduse halav toon ja märatsevate jõukude kaitsele asumine.

Kui meie ajakirjandus kaitseb selliseid märatsejaid, röövleid ja vandaale, siis peaks meie ajakirjandus oma kunagised seisukohad ümber vaatama ja sama innukalt hakkama kaitsma meie “pronksiööde” kangelasi, kui need Tallinna kesklinna tänavad ja poed segi peksid ja paljaks röövisid. Ja asuma märatsejate poolele, kui midagi sellist meil korduma peaks.

Ajakirjandus – kas nüüd teiega nii ongi? Te pooldate röövimisi, märatsemisi, vandalismi, varjamatut ja otsest vägivalda oma riigi kodanike suhtes, allumatust riigi seadustele ja korraldustele ja olete otse pisarais, kui sellised loomastunud tegelased USA linnade tänavatelt ära koristatakse!? Kas te tõesti te õigustate seda, mis toimus Tallinnas nn. “pronksiöödel”? Kas te tõesti hakkate sama hullumeelsust meie riigis õigustama, kui see siin algama peaks?

Ma mõistan, et erameedia võib levitada, mida see vaid tahab ja õigeks peab. Kuid avalik-õiguslik ERR (sisuliselt aga riigimeedia) samasugust vabadust ei naudi. Kuidas selline hala terroristidest märatsejate pärast ERR portaalis äkki ilmus!?”

Loe ka Seattle – linn, mis on saanud tsiviliseeritud ühiskonna häbiplekiks ja Metsik Lääs on tagasi: vasakpoolsed märatsejad kuulutasid Seattle’i linnas välja autonoomse tsooni

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused