Ohumoment Eestile – Euroopa globalistlikud liidrid on võtnud suuna NATO lõhkumisele

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Emmanuel Macron ja Angela Merkel – kaks Euroopa liidrit, keda Eestil on põhjust umbusaldada.

Viimasel ajal Euroopa Liidu suurriikide juhtide suust kostvad jutud Euroopa oma armeest panevad aina tõsisemalt mõtlema NATO lagunemisele, mis Eesti jaoks oleks meeletu julgeolekuauk.

Kogu teemaga alustas Prantsusmaa president Emmanuel Macron, kellel tekkis kiiresti konflikt USA presidendi Donald Trumpiga – viimane oli väga sarkastiline prantslaste võimes üldse Euroopa kaitset korraldada ning muidugi kritiseeris ta ka Macroni sõnu, et üheks vastaseks uuele armeele oleks USA. I Maailmasõja üritustel koos viibides suutsid Trump ja Macron viisakad olla, hiljem jätkus sõnasõda meedia vahendusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksa kantsler Angela Merkel esines teisipäeval üleskutsega luua tõeline Euroopa sõjavägi ja asutada Euroopa julgeolekunõukogu, millel oleks rotatsiooni korras eesistuja. Sellest kumab juba läbi eriti ohtlik moment – Euroopas tahetakse luua ühtset armeed, kaitsesüsteemi, juhtimist ja rahastust, mis tähendab väga suurt sammu föderalismi poole.

Kuigi Merkel lisas, et ettepanekut saaks teostada paralleelselt Atlandi-ülese koostööga NATO-s, ei saa kõrvale heita kartust, et NATO, mida Venemaa ainsana tõsiselt arvestab, saab Merkeli ja Macroni poolt surmahoobi ning Ida-Euroopa satub tohutusse julgeolekukriisi.

On ju Putin kiitnud Macroni Euroopa armee ideed ja Merkel on tuntud Nord Stream 2 protežeerijana – kõik see haiseb väga hullusti Venemaa ning Prantsuse-Saksa liitlassuhete järele. Eesti jaoks saab see ainult halba tähendada, sest taas on märgata Molotovi ja Ribbentropi kummituslikke varje.

Paljud süüdistavad NATO-sisestes tülides ka Donald Trumpi, aga tema nõuab vaid seda, et Lääne-Euroopa omaenda kaitsesse rohkem panustaks. Eestit Euroopa armee ei kaitse, sest Lääne-Euroopal pole otsest rinnet Venemaaga, selles osas seavad nad Ida-Euroopa eesliinile; sealsed riigid on oma kaitsevõime käest lasknud ega soovi praegugi eriti pingutada; Prantsusmaa vajab seda armeed oma koloniaalsõdadeks – Baltikumi ja kogu Ida-Euroopat ähvardab tõsine julgeolekukriis. USA sõjaline võimsus on suurem kui Saksamaa ja Prantsusmaa oma kokku – tegu on maailma võimsaima sõjalise jõuga, kes on ka Eestile parim liitlane.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused