Ökoäärmuslased on Suurbritanniat anarhiasse viimas – isegi politsei ei julge märatsejaid segada

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Extinction Rebellioni ökofašistid.

Äärmuslik kliimaliikumine Extinction Rebellion (XR) on taas pannud toime mitmeid agressiivseid meeleavaldusi Suurbritannias, kuid politsei sõnul ei julge nad XR vandaale vahistada, kuna pelgavad kohtusse kaebamist. Politsei esines sellise selgitusega, kuna neid on korduvalt süüdistatud tegevusetuses ökoäärmuslaste märatsemise takistamisel.

XR-i viimatise taktika hulka kuulub murukamara üleskiskumine, mida nad on teinud mitmel pool Londonis ja Cambridge’is. Inimesed on avaldanud seesuguse käitumise üle tõsist pahameelt ja seda mitte ainult ökoaktivistide silmakirjalikkuse tõttu, kes oma käitumisega loodust hävitavad, vaid ka politsei tegevusetuse pärast. Londoni siseministeeriumi ees toimunud intsidendi puhul võib videosalvestustel näha, kuidas ökoäärmuslased kisuvad üles suuri murulahmakaid, aga politseinikud seisavad lihtsalt kõrval ja vaatavad pealt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politsei esindaja John Apter selgitas seepeale, et paljud politseinikud ei ole julgenud XR-i liikmeid arreteerida, kuna kardavad kohtusse kaebamist ja rahalisi trahve. Põhjuseks on hiljutine pretsedent, mille puhul mõistis ülemkohus ühe varasema XR-i protestiaktsiooni käigus tegutsenud politseinikud süüdi. Roheaktivistid väidavad nüüd, et nad võivad kaevata ebaseaduslike arreteerimiste eest kohtusse kõik politseinikud. „Ükskõik, mida me teeme, meid mõistetakse ikka hukka,“ ütles Apter The Timesile.

Breitbarti korrespondent James Delingpole kommenteeris Cambridge’s toimunud XR-i proteste ja hoiatas palju laiema ja tõsisema probleemi eest, milleks on Suurbritannia energia-, keskkonna- ja nüüd ka korravalvega seotud poliitika allutatus äärmuslikele ökofašistidele.

„XR on ühiskonda destabiliseeriv ja äärmuslik organisatsioon, mille eesmärgiks on nn süsteemi muutmine, mis tähendab Suurbritannia demokraatliku süsteemi hävitamist. Kui see neil õnnestub, toob see endaga kiire majandusliku katastroofi,“ kirjutas Delingpole.

Politsei poolt 2019. aasta juulis välja antud raport „Extremism Rebellion: A Review of Ideology and Tactics“ (ingl k: äärmuslikud mässajad: ideoloogia ja meetodite ülevaade) hoiatab samuti, et XR-i juhid ajavad n-ö hävitavat agendat, mille aluseks on anarhism, ökosotsialism ja radikaalne kapitalismivastane keskkonnapropaganda.

Raportis seisab: „Nende „ühiskondliku vastupanuvormi“ eesmärgiks on korraldada massilisi protestiaktsioone, millega kaasnevad seaduserikkumised ning mis pikemas perspektiivis on mõeldud viima demokraatia ning riigi hävitamiseni. Need avalikkuse eest varjatud eesmärgid viitavad selgelt, kui äärmuslik on XR-i kampaania ja kuidas nad üritatavad lammutada Suurbritannias väljakujunenud ühiskonnakorraldust ning liberaalset demokraatiat.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused