Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Olgu külm või kuum, uputus või põud – ikka väidetakse see olevat põhjustatud inimtekkelistest kliimamuutustest

17.07.2023
Superpilt: kliimasoojenemise vastu protesteeriv Greta Thunberg (paremal).
© Scanpix

Maailm on jõudnud olukorda, kus ametliku versiooni järgi on iga loodusnähtus kliimamuutuste tagajärg. Nii väidab Postimees, et koos märgalade kaduvat ka Mesopotaamia iidvana kultuur, pannes selle väidetava kliimakriisi arvele.

Orientalist Peeter Espak kirjutab selle peale: “Eelmisel aastal kirjutasin ühes oma essees järgmist: “Kliimaaktivismist on ühtlasi kujunenud ka omamoodi vandenõude vabrik või ajutrust, mis üritab kõik maailmas aset leidvad ja sageli kliimaolukorraga üldse mitte seotud problemaatilised sündmused asetada ühtse “kliimanarratiivi” sisse. Üks hea näide väidetavast kliimasoojenemise läbi tekkinud katastroofist on Tigrise ja Eufrati jõgede veehulga vähenemine. Kuigi selle taga on peamiselt Iraaki voolavat vett enda põllumajanduse ja hüdroenergia tarbeks kasutav või ka blokeeriv Türgi riik, kuuleb kõikjalt jutte sellest, kuidas olukorras olla süüdi kliimasoojenemine.”

Ja täna on meil lehes artikkel, mille pealkirjas on sees antud teema kohta sõna “Kliimakriis”. Näeme otse oma silme all vandenõuteooriate levikut ja muide ka “ajupesu”. Kas Türgi riik ja nüüd ka Erdogan on kliimakriisi produktid, selles on küsimus!”

Eelmise aasta augustis kirjutas seesama Postimees: “Etioopia peaminister Abiy Ahmed pani Egiptuse ja Sudaani vastuseisust hoolimata neljapäeval elektri tootmiseks tööle vastuolulise Sinise Niiluse hüdroelektrijaama teise turbiini. Turbiin pandi käima, ehkki Etioopia ja temast allavoolu jäävad naaberriigid Egiptus ja Sudaan ei ole suutnud 4,2 miljardit dollarit maksva Etioopia Suure Renessansitammi (GERD) töös kokkuleppele jõuda.

Peaminister Abiy kinnitas ka, et käimas on elektrijaama veehoidla kolmas täitmine, mille vastu Egiptus protestis juulis ÜRO Julgeolekunõukogus. Tema sõnul ei põhjusta Aafrika suurima hüdroelektrijaama veehoidla kolmas paisutamine allavooluriikides veepuudust, mida nood kardavad.”

Inimesed paisutavad jõgesid, aga veehulga vähenemine kirjutatakse CO2 leviku arvele. Inimkond on nendel juhtudel küll süüdi, aga mitte väidetava üleüldise kliimamuutuse kaudu, vaid kui jõgi ülevalpool üles paisutatakse, siis allapoole jõuabki seda vähem.

Uued Uudised