Orban ei usu nn euroliidu ühtsesse immigratsioonipoliitikasse

orban

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles esmaspäeval, et ta ei näe võimalust Euroopa Liidu üleseks ühtseks migratsioonipoliitikaks.

Brüssel teatas vaid mõni päev tagasi, et alustab õiguslikke samme Ungari vastu seoses keeldumisega võtta EL-i ümberjagamisplaani alusel vastu migrante.

“Öelda, et saab olema integreeritud, ühtne Euroopa migratsioonipoliitika, mul on selles osas kahtlusi ja ma ei näe ühtegi võimalust selleks,” sõnas Orbán Beneluxi ja Visegradi neliku peaministrite kohtumisel Varssavis, mis korraldati enne neljapäevale kavandatud Euroopa Ülemkogu Brüsselis.

“Ungari on avatud igasugustele läbirääkimistele selles osas, kuid me soovime jätkata jäämist realistideks,” lisas ta.

EL algatas eelmisel nädalal Ungari, Poola ja Tšehhi vastu õiguslikud sammud seoses keeldumisega osaleda 2015. aastal kokku lepitud plaanis paigutada ümber 160 000 põgenikku.

Orbán kinnitas esmaspäeval, et tema valitsuse otsus keelduda vastu võtmast migrante ja põgenikke oli tingitud soovist kaitsta Ungari identiteeti.

Ungari valitsusjuht kutsus mitte looma Euroopa migratsioonipoliitikat, mille “tulemusena ei ole me enam need inimesed, kes me oleme praegu”.

“Me soovime säilitada selle, kes me oleme täna, sellised inimesed, kes me oleme täna,” lisas ta.

AP-BNS-UU

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Orban ei usu nn euroliidu ühtsesse immigratsioonipoliitikasse

  1. Avatar
    Arika kirjutas:

    Rõõm kuulda ,et Ungarit toetavad Pool j Tšehhi, oleks neid toetajaid ainult rohkem. Baltiriigid kaotavad oma rahvusluse

Kommenteerimine on suletud