Orban lubab päästa Euroopa mauride küüsist

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Plakatikampaania Ungaris: massiimmigratsiooni tulised pooldajad Georg Soros ja Jean-Claude Juncker

Ungari peaminister Viktor Orbán hoiatas Euroopat uue ja veelgi hullema migratsioonikriisi eest. Intervjuus Saksa ajalehele Welt am Sonntag ütles Orbán: „Kõik 2015. aastal läbielatu kordub hullemal kujul uuesti.

Peagi ületavad Araabia maad rahvastikuarvu poolest Euroopat. Ja siis on ju veel ka Sahara-tagune Aafrika, kus ülerahvastatuse tõttu inimesed varsti nälga jäävad.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ungari valitsuspartei Fideszi liidrina on Orbán üks neist, kelle eestvedamisel loodetakse eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel suurendada konservatiivsete ja rahvuslike jõudude osakaalu Euroopa Liidus ning lõpetada avatud piire ja globalismi edendavate parteide domineerimine. Orbán hoiatas ühtlasi selle eest, Türgil on liiga suur võim otsustamaks, kas ta laseb miljonitel migrantidel liikuda Euroopa poole või mitte. Türgi on hoidnud migrante küll tagasi, kuid ei ole siiski peatanud nende Euroopasse pääsemist täielikult, ja seda ainult seetõttu, et EL andis Ankarale oma piiride kontrollimiseks miljardeid eurosid. Kuid hoolimata sellest on Türgi ähvardanud korduvalt avada migrantidele taas oma piirid.

Intervjuus uuris Saksa ajakirjanik Orbánilt ka hiljuti Ungaris läbiviidud plakatikampaania kohta. Plakatitel oli kujutatud Euroopa Komisjoni presidenti Jean-Claude Junckerit kõrvuti avatud piiride aktivisti ka miljardärist plutokraadi George Sorosega.

Orbáni sõnul on just Juncker aidanud kaasa massiimmigratsiooni soodustamisele ja Kesk-Euroopas ei peeta Junckerist just kuigi palju lugu. „Jean-Claude Juncker on kena inimene. Nii kena, et talle võib anda andeks isegi tema kõige rumalamad ja tobedamad sammud,“ ütles Orbán. „Mina olen muidugi tänavavõitleja, kuid minu ja Junckeri vahel ei ole isiklikku vaenu. Samas, mulle ei meeldi tema vaated… Tema katse visata meid välja Euroopa Rahvaparteist oli märk isiklikust ebalojaalsusest,“ lisas Orbán, viidates sammudele, mida on astutud Fideszi väljaheitmiseks Euroopa Parlamendi paremtsentristlikust Euroopa Rahvaparteist. „Ei ole mõtet oodata, et jätame ebalojaalsele käitumisele reageerimata – isegi kui ebalojaalseks on osutunud kena inimene. Poliitikaseadused lihtsalt on sellised.“

Kui sakslasest intervjueerija viitas Junckeri-Sorose plakatikampaaniale kui „antisemiitlikule“ (kuna Soros on juudipäritolu), siis vastas Orbán üsna konkreetselt: „Te arvate nii, kuna olete sakslane. Ungaris ei mõtle keegi sellist plakatit vaadates antisemitismile. Meie jaoks on juudipäritolu ungarlased eelkõige ungarlased, mitte juudid.“

Ta lisas, et niisugused isikutele keskenduvad kampaaniad ei üllata Ungaris, ega ka näiteks ingliskeelsetes riikides, kedagi. „Mulle tundub, et see on rohkem sakslaste probleem… Mina ei saa sinna midagi teha, et George Soros on ungarlane, kes on juudipäritolu; see on ainuüksi Jumala määrata,“ lisas Orbán.

„Kuid Ungaris me leiame, et just Soros on see, kes mahitab kõige hullemat globalismi. Ühel poolel on Ungari, keda esindavad selle valitud juhid. Ja teisel pool on rahvusvahelised ühiskondlikud organisatsioonid, keda pole valinud mitte keegi ja kelle rahastajaks on George Soros.“

Orbáni sõnul ei ole poliitika iludusvõistlus ja enne valimisi tuleb viia valijale selge sõnum, milline on valimiste peamine teema. „Seekordsetel valimistel on selleks migratsioonipoliitika. Ja nad mõlemad [Soros ja Juncker] kuuluvad migratsiooni soosivalt suhtuvate poliitikute hulka.“ Orbáni sõnul on nende partei valimiskampaania järgmiseks sammuks plakatid, millel on kujutatud Frans Timmermans (sotisaaldemokraadist Hollandi poliitik, Euroopa Komisjoni asepresident). „Juncker jääb peagi pensionile ja tema koha võtab Timmermans,“ ütles Orbán.

Ta usub, et tegelikult on kõik Ungariga ühel meelel selles, et Euroopa peab säilitama oma demokraatia: „See tähendab iga rahva iseotsustamise õigust selle üle, kuhu suunas nende riik – aga ka kogu Euroopa – liigub. Migratsiooniküsimustes on meil erimeelsused. Need erimeelsused ei ole tingimata ületatavad, kuid neid on võimalik hallata.“

Allikas: Welt am Sonntag

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused