Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Orbáni väitel saab Ukraina sõja lahendada USA-Vene läbirääkimistega

25.07.2022
Victor Orban
© Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán kutsus laupäeval Ühendriike ja Venemaad pidama rahukõnelusi Ukraina sõja lõpetamiseks ning sarjas Euroopa Liidu senist lähenemist.

Rahvuslasest Ungari peaminister kaitses Rumeenias peetud kõnes ka oma nägemust „segunemata ungari rassist“ ja kritiseeris lävimist „mitteeurooplastega“.

Orbán on Vene kallaletungi Ukrainale küll hukka mõistnud.

„Me istume nelja tühja rehviga autos,“ ütles ta laupäeval katsete kohta verevalamist lõpetada. „Vaja on uut strateegiat, kus keskendutakse rahuläbirääkimistele, mitte ei proovita sõda võita.“

Orbáni väitel saab konfliktile lõpu teha ainult Vene-USA läbirääkimisega. Sanktsioonid olukorda ei muuda ja ukrainlased sõda ei võida, kinnitas ta. „Mida rohkem võimsaid relvi Lääs saadab, seda kauem sõda kestab,“ ütles ta.

Samuti leidis ta, et sõda ei oleks puhkenud, kui Donald Trump oleks endiselt Ühendriikide president ja Angela Merkel Saksa kantsler.

Orbán, kes aprillis ülekaalukalt tagasi valiti, on Ungarit juhtinud alates 2010. aastast ja ehitanud illiberaalset demokraatiat, mis on tema sõnul vajalik kristliku Euroopa kaitsmiseks.

Laupäeval hoiatas ta mitteeurooplastega segunemise eest. „Me liigume, töötame mujal, seguneme Euroopa siseselt,“ rääkis ta Băile Tușnadi suveülikoolis Transilvaanias, kus on suur ungarlaste kogukond. „Kuid me ei taha segarassi, „multietnilist“ rahvast, mis seguneks mitteeurooplastega,“ ütles ta.

Ungari peaminister on püüdnud takistada põgenike vastu võtmist Aafrikast ja Lähis-Idast ning võtnud sihikule neid toetavad vabaühendused. Euroopa Kohus on Ungarit selle eest korduvalt hukka mõistnud.

Allikas: BNS