Osa Euroopast vilgutab Prantsusmaa eestvedamisel inimkaubanduse hoogustamisele rohelist tuld

Maailm,
©Scanpix
Üha uued laadungid jätkavad Euroopasse saabumist.

Euroopa näitab taas, et ei kavatse migratsiooni peatamiseks midagi ette võtta ja taastab kunagi segadust tekitanud põgenike jaotamise – seekord küll mitte otseste kvootide, kuid siiski tugeva survega.

Prantsuse president Emmanuel Macron teatas esmaspäeva õhtul, et Euroopa Liidu liikmesriigid tegid edusamme Vahemerel päästetud migrantide ümberjaotamise küsimuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Macroni sõnul kiitsid plaani heaks 14 riiki, kellest kaheksa lubasid selles aktiivselt osaleda. Nende riikide seas on Prantsusmaa, Saksamaa, Soome, Luksemburg, Portugal, Leedu, Horvaatia ja Iirimaa, teatas Prantsuse presidendi kantselei ülejäänud kuut nimetamata.

Itaalia parempoolne immigratsioonivastane valitsus on keelanud merel kokku korjatud migrante kandvatel laevadel enda sadamatesse sisenemise, sest liiga vähesed EL-i liikmesriigid on nõus neid vastu võtma.

See on toonud kaasa olukorra, kus iga kord kui mõni vabaühendue korjelaev Vahemerel migrante pardale võtab, algavad EL-is keerulised läbirääkimised nende liikmesriikide vahel jaotamise üle. Alles kokkuleppe saavutamise järel lubab Itaalia migrante vedavatel laevadel maabuda.

Prantsusmaa ja Saksamaa on teinud ettepaneku luua koalitsioon riikidest, mis on valmis kuni oktoobrini vastu võtma migrandid kohe kui nad EL-is maabuvad.

EL-i sise- ja välisministrite esmaspäevasel kohtumisel saavutati esialgne kokkulepe, mille eesmärk on liikuda migrantide “tõhusama” ümberjaotamise süsteemi poole.

Kohtumisest jäi kõrvale oma sadamad abiorganisatsioonide päästelaevadele sulgenud Itaalia rahvusmeelne siseminister Matteo Salvini, kes kirjutas pühapäeval Twitteris, et on vastu sellele, et põgenikepoliitika määravad Prantsusmaa ja Saksamaa, lisades, et Itaalia “soovib panna teisi ennast austama”.

Pärast kohtumist kirjutas ta, et kokkuleppes joonistus välja nõudmine, et Itaalia “oleks ka edaspidi Euroopa põgenikelaager”. Salvini sõnul ei allu Itaalia käskudele ja ei ole partner. “Kui Macron tahab migrantide üle arutada, tulgu Rooma,” lisas ta.

Seega on liberaalne Euroopa näidanud, et kavatseb edaspidigi ebaseaduslikke migrante majutada ja seega üha uusi paate mereteele kutsuda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused