Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Osmanite maailm kinnistub Saksamaal üha kindlamalt – seal avati Euroopa suurim mošee

-
29.09.2018
Türgi ongi Saksamaal kohal.
© AP/Scanpix

Juhtub harva, kui üks uudis kannab nii palju sõnumit, nagu teeb seda BNS-i “Türgi president avab Kölnis hiigelmošee”. Erdogan käitub Saksamaal nagu oma koloniaalvalduses. 

“Saksamaa-visiiti lõpetav Türgi president Recep Tayyip Erdoğan avab laupäeval Kölnis Euroopa ühe suurema mošee, politsei valmistub plaanitud protestideks. Kölnis oodatakse tänavatele kuni 10 000 meeleavaldajat, kes protestivad inimõiguste ja ajakirjandusvabaduse rikkumise ja kurdide kohtlemise vastu Türgis. Politsei teatel lubatakse julgeolekukaalutlustel Kölni keskmošee avamisele maksimaalselt 5000 inimest.” kirjutab BNS.

Esimene moment – Euroopa suurima mošee avamine tähendab uut suurt hooandmist mandri islamiseerimisele, sest just islami pühakodades kaudu käib moslemite aktiivne radikaliseerumine, ja imaamid konkureerivad mõjukuselt iga Euroopa maa riiklike struktuuridega, kus juures sageli maksab vaimuliku sõna rohkem kui seadus.

Teiseks – suur osa Türgist on üle kolinud Saksamaale. Ankara rahastab kogu Euroopas uute mošeede rajamist, riigi president käib mošeesid avamas, Türgi valitsuspoliitikud teevad Saksamaa arvukas Türgi kogukonnas valimispropagandat ja türklaste-kurdide verised vastuolud on ka Saksamaa tänavapildi lahutamatu koostisosa.

Muide, Erdogani külaskäigu ajaks sõitsid Saksamaale tema poliitilised vastased – sisepingeid klaaritakse kolmandas riigis! Kas Eesti näiteks tahaks, et Venemaa valimiskampaania ajal sõidaks siia Putini ja Navalnõi toetajad?

Muide, siit maksab otsida ka seletust Ungari immigratsioonivastasusele – Türgi on madjaritele ajalooline vaenlane ja see, kui Ungarisse peaks Lääne nõudmisel ilmuma türklaste kogukond, oleks see ungarlastele meeletu rahvuslik alandus.

Türgi on suuresti juba Saksamaale kolinud (seal on 3 miljonit Türgi päritolu immigranti) ja sama aktiivselt kolivad sinna ka Araabia ja Aafrika, tuues kaasa oma ajaloolised vastuolud. Nii see Lääne-Euroopa üle võetaksegi…