Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Oxfordi ülikool teeb rassismivastast ajupesu

17.06.2015
Oxford

Kõigil vastsetel Oxfordi tudengitel tuleb nüüdsest osa võtta kohustuslikust kursusest “Rass 101 – Kuidas mitte olla rassist”. Tegu on tüüpilise kursusega, mis süüdistab maailma hädades valgeid inimesi, annab mõista artikkel The Independentis.

Marc Shi, Oxfordi rassilise teadlikkuse ja võrdsuse kampaania juht teatas: “Rassiline teadlikkus ja antirassism peab olema osa sellest, kuidas ülikool oma üliõpilasi toetab, praegu aga seda ei tehta.”

Kursus saab alguse 2015/2016 õppeaasta oktoobris.

Shi tahab kursused teha kohustuslikuks ka õppejõududele. “Meie arvates saavad need kursused efektiivseks siis, kui nad on kohustuslikud kõigis kõrgkoolides ja mitte ainult tudengitele, vaid ka töötajatele.”

Kursusel räägitakse “valgete privileegist”, kultuurilisest “omastamisest” (appropriation) ja mikroagressioonidest – kultuurimarksistlik sõnavara, mida on raske eesti keelde tõlkida. Privileeg on üks tähtsamaid mõisteid kultuurimarksistlikus diskursuses. See väidab, et tänapäeva maailma valitsevad alatute võtetega valged heteroseksuaalsed mehed ning ainult nemad saavad kedagi teist diskrimineerida, kuna ühelgi teisel grupil ei ole võimu.