Oxfordi ülikool teeb rassismivastast ajupesu

Maailm,
Oxford

Kõigil vastsetel Oxfordi tudengitel tuleb nüüdsest osa võtta kohustuslikust kursusest “Rass 101 – Kuidas mitte olla rassist”. Tegu on tüüpilise kursusega, mis süüdistab maailma hädades valgeid inimesi, annab mõista artikkel The Independentis.

Marc Shi, Oxfordi rassilise teadlikkuse ja võrdsuse kampaania juht teatas: “Rassiline teadlikkus ja antirassism peab olema osa sellest, kuidas ülikool oma üliõpilasi toetab, praegu aga seda ei tehta.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kursus saab alguse 2015/2016 õppeaasta oktoobris.

Shi tahab kursused teha kohustuslikuks ka õppejõududele. “Meie arvates saavad need kursused efektiivseks siis, kui nad on kohustuslikud kõigis kõrgkoolides ja mitte ainult tudengitele, vaid ka töötajatele.”

Kursusel räägitakse “valgete privileegist”, kultuurilisest “omastamisest” (appropriation) ja mikroagressioonidest – kultuurimarksistlik sõnavara, mida on raske eesti keelde tõlkida. Privileeg on üks tähtsamaid mõisteid kultuurimarksistlikus diskursuses. See väidab, et tänapäeva maailma valitsevad alatute võtetega valged heteroseksuaalsed mehed ning ainult nemad saavad kedagi teist diskrimineerida, kuna ühelgi teisel grupil ei ole võimu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused