Paadipõgenike odüsseia: algul üle Vahemere mandri-Euroopasse ja siis uude paati La Manche väina kaldal

Migrantide merereisid Prantsusmaa ja Inglismaa vahel.

Viimastel päevadel on La Manche’i väina ületanud rekordarv ebaseaduslikke paadipõgenikke. Suurbritannia rannavalve andmetel on registreeritud 13 juhtumit Kenti ja Ida-Sussexi rannikul.

Kentis avastati üheksa paati ja kohalikud poliitikud on nõudnud siseministeeriumi kiiret tegutsemist uue kriisi ohjamiseks. Doveri ja Deali piirkonna parlamendisaadik Charlie Elphicke hoiatas, et La Manche’i väinal eskaleerunud olukord on seotud palju enamaga kui lihtsalt piiride kaitsmisega. Tema sõnul on suureks mureks endiselt ka inimkaubandus ja eluohtlik teekond üle väina.

Austraalial õnnestus saada sarnane kriis Vaiksel ookeanil kontrolli alla tänu piiripolitsei kaasamisele ja rangetele seadustele, mis näevad ette kõigi paadipõgenike kohese tagasisaatmise või ümberpaigutamise mõne teise turvalise riigi põgenikelaagrisse.

Suurenenud paadipõgenike arv on sundinud Suurbritannia poliitikuid ja ajakirjanikke taas keskenduma illegaalse immigratsiooni probleemidele, sest lisaks paatidele üritavad kümned tuhanded illegaalid endiselt jõuda saareriiki, peites end kas veoautodes või praamide peal.

Erinevalt Austraaliast ei ole aga Suurbritannial illegaale nii lihtne välja saata, hoolimata sellest, et Prantsusmaa – kust suurem osa immigrantidest ju Suurbritanniasse saabub – on turvaline riik. Väljasaatmine on keeruline Euroopa Liidu vastuoluliste asüüliregulatsioonide tõttu.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid