Padise vallal pole raha pagulasperele toetuse maksmiseks

Maailm,
- Updated

Padise vald küsib riigilt aasta lõpuni toimetulekutoetuse maksmiseks täiendavalt 10 000 eurot – seejuures kulub üle veerandi puudujäävast summast valda kolinud pagulasperele.

Padise valla sotsiaalnõunik Reet Velberg kirjutas taotluses, et valla eelarvesse on riigieelarvest tänavu eraldatud toimetulekutoetuse maksmiseks 64 311 eurot, kuid vald oli detsembriks toetusi makstud 67 436 eurot, mistõttu on eelarve 3125 euroga miinuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Puudujäävast summast moodustab üle veerandi toimetulekutoetus, mida makstakse Padise valda kolinud pagulasperele. Novembris maksis vald toimetulekutoetuseks kokku 6538 eurot ja sama summa kulub prognoositavalt ka detsembris.

“Toetuse saajad on tänavu enam kui kolmandiku osas uuenenud, kuid kahjuks on uued taotlejad lastega pered, kus elatise hankijaks üksikvanem, kes on lapsehoolduspuhkusel või töötu, ja paljulapselised pered, kus mõlemad vanemad töötud, üks neist töövõimetuspensionär või lapsehoolduspuhkusel,” märgib vald.

Taotlejatest ligi kolmandik elab üüripinnal, sama palju toetuse saajatest moodustavad üheliikmelised perekonnad ja neist enamik on pikaajaliselt töötud meeskliendid, kirjutas sotsiaalnõunik.

“Hämmastav, et vaesed Eesti vallad ja linnad peavad lisaks oma abiavajajatele üleval pidama ka sissevõetud varjupaika taolevaid ja mittetöötavaid peresid, kes saabuvad meile vastavalt Rõivase-Tsahkna valitsuse kokkuleppele ELga, raha nende abistamiseks aga pole, ” ütles EKRE juhatuse liige ja Põhja-Tallinna piirkonna juht Urmas Espenberg. “Müüt Eestist kui jõukast maast, kes aitab kõiki teisi, aga ise abi ei vaja, nagu seda on esitletud EL juhtkonnale ja maailmale, ei pea vett. Oleme oma heaolu poolest pigem Euroopa viimase veerandi seas ja aus oleks seda tunnistada.”

BNS -UU

FOTO: PM/Scanpix – Padise valla kaunis loodus

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused