Pagulaskriisiga Euroopasse saabunud immigrantide arvu hinnatakse 3,2 miljonile

Aafrika immigrandidMajandusmigrantidest aafriklased ujutavad kogu Euroopa üle.

Alates 2014. aastast on Euroopasse saabunud ligikaudu 3,2 miljonit varjupaigataotlejat, kelle hulka pole arvestatud ebaseaduslikke sisserändajaid.

Organisatsiooni PEW Research Center andmetel jõudis 2015. aastal Euroopasse 1 325 000 varjupaigataotlejat. Euroopa Varjupaigaküsimuste Tugiameti (EASO) andmetel on alates 2016. aasta jaanuarist kuni 2017. aasta detsembrini Euroopasse reisinud 1 815 358 varjupaigataotlejat.

Varjupaigataotlejate voog Euroopasse jätkus ka 2017. aastal, mil EL-i riikides esitati 706 913 varjupaigataotlust. Möödunud aasta andmed on endiselt kõrgemad kui 2014. aastal, mistõttu varjupaigataotlejate voog EL-i riikidesse on endiselt märkimisväärne, vahendab kansalainen.fi.

2017. aastal olid aktiivsemad tulijad süürlased, kes esitasid üle 98 000 varjupaigataotluse. Iraaklased, afgaanid ja nigeerlased esitasid enam kui 40 000 varjupaigataotlust. Ülejäänud esikümne päritoluriiki on Pakistan, Eritrea, Albaania, Bangladesh, Guinea ja Iraan.

Tegelikult on Euroopasse saabuvate inimeste arv palju suurem kui 3,14 miljonit, kuna EASO arvud ei sisalda andmeid ebaseaduslikust sisenemisest, hinnangutes arvatakse olevat ka olulisi eksimusi.

Paljud analüütikud hoiatavad, et Euroopa ründamine mitte ei vaibu, vaid võtab hoogu juurde, sest kogu Sahara-tagune Aafrika, mis ei suuda endaga hakkama saada, on liikvele läinud. Üheks põhjuseks peetakse seal juba 2015. aastal valla päästetud kuulujutte sellest, et Euroopa ootab aafriklastest sisserändajaid tasuvatele töödele. Nende kõlakate taga on nähtud globalistist miljardäri George Sorost, kes on ise avalikult tunnistanud oma soovi hävitada rahvusriikide Euroopa, muutes see rasside sulamiks.

Samas on nii Lääne-Aafrika kristlikud vaimulikud kui ka mitme riigi liidrid palunud Euroopa Liitu mitte meelitada noort põlvkonda kodumaalt minema.

Teiseks suureks immigratsioonipumbaks on sõdades vaevlev Lähis- ja Kesk-Ida, kus sageli välisjõudude toel algatatud sõdades on hävitatud toimiv riiklik struktuur, mille tulemusel ei tunne inimesed ennast ühiskonnas enam turvaliselt. Samas on vägivaldsed, nõudlikud ja seadusi eiravad immigrandid hävitanud ka Lääne-Euroopa ühiskonnas sisemise turvatunde.

Kommentaarid