Pagulastest keelduv Ungari rahastab kolme aasta jooksul kolme haiglat Süürias

Haigla Süürias. Pilt on illustratiivne.

Kuigi vasakliberaalne Euroopa materdab Ungarit igast asendist, paistab just selle riigi puhul välja tasakaalustatud ja mõistlik poliitika.

“Ungari on pühendunud Lähis-Ida perede ja kogukondade abistamisele ning soovib osaleda sõja põhjustatud katastroofi leevendamises,” ütles Ungari peaminister Viktor Orban, kes teatas, et Ungari rahastab kolme Süüria haigla säilitamist ühe aasta jooksul.

“Ungari on endiselt veendunud, et  Süüria probleeme ei tohiks Euroopasse tuua ja abi tuleks anda seal, kus see on vajalik ja tõhus,” rõhutas ta. Olles karmilt immigratsioonivastane, on Ungari aktiivne põgenike abistaja katastroofipiirkondades.

Sõja ajal hävitati Süürias iga teine haigla. Kristlikud haiglad ravivad ka moslemeid ja see on viimastes alati üllatust tekitanud, sest vastupidist olukorda ei tule eriti sageli ette.

Ungari on taastamistöödes aidanud ka Iraaki, rõhudes ka seal just kristlaste abistamisele, sest viimased on Lähis-Idas kõige rängemalt kannatanud, kuid nende usulist tagakiusamist ateismile kalduv ja islamile alistuv Lääne-Euroopa eraldi kuriteona ei käsitle.

Kommentaarid