Pahurad pagulased laamendasid köögis

ciceronen

Varjupaigataotlejad Rootsis, kes ei olnud oma majutusega rahul, otsustasid pagulaskeskuse köögis palju pahandust tekitada. Käiku lasti oma väljaheited. Seinad ega lagi ei näinud pärast seda just parimad välja, kirjutab Sundsvalls Tidning.

Stockholmist põhja pool Timrå linnas asub keskus alaealistele dokumentideta immigrantidele. Hiljuti ilmnes, et sisserändajatest asukad on seal vandaalitsenud. Põhjuseks see, et immigrandid polnud Rootsi maksumaksja kulul pakutava majutusega rahul.

Teisipäeva, 14. mai ööl otsustas keegi nimelt Ciceroneni pagulaskeskuse kööki pisut kaunistada. Väljaheited katsid peagi kõik köögipinnad ja neid jätkus teistessegi ruumidesse. Kuid sellega polnud pidu kaugeltki läbi. Järgmisena hakkasid lendama jogurt ja siirup. Lusti näis olevat jätkunud hommikuni.

Pagulaskeskuse direktor Ulla Winberg avastas, et rikutud oli ka tema tööruumide uks. Ta teatas, et mõnda aega on varjupaigataotlejate seas levinud rahulolematus pakutavate teenustega. Mõni pagulane olevat muutunud päris agressiivseks.

“Nad on öelnud, et neile ei pakuta piisavalt tegevust, ja et nad tahavad teistsugust toitu,” sõnas Winberg.

Pagulaskeskuse ruumidega, kus immigrandid laamendasid, tegeleb nüüd sanitaarmeeskond. Juhtunust on politseile teatatud.

Pagulaskeskust peetakse ülal täielikult maksurahadest.

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Pahurad pagulased laamendasid köögis

  1. Avatar
    Elmo Ant kirjutas:

    Olen kogenud elus kahte suhtumist. Vene vangilaagris võisid olla viimane tõbras kuid ühtmoodi austus oli kõigil vangidele teise vangi suhtes- pajukist! Pajok oli püha ja keegi seda teise eest ei solkinud, kui ise ei loobunud, vägisi keegi võtma ei hakanud ega saanudki, see oleks talle tähendanud peale täiema kõhu sageli vähemat “õhku” ehk tera kopsu… Teine suhtumine oli aga Soome pagulaskeskuses, ka seal jagas Soome Punane Rist hommikupala ja kui siis tuli teade, et kodumaalt helistati, sain tagasi tulles (vahepeal olid somaaliposid toru muidugi hargile pannud!) näga pudrukaussi, mis oli tikke täis topitud…. nuga õnneks kellegi tuharasse ei jõudnud kuid politseil oli naerukurd põsel kui kuulas üle välisterrassil istunud kohalikke, kelle sõnul lendas musti tagauksest kui kuulipritsist…. kuriteosüüdistust ei saanud kuid seda ei tehtud ka toidusolkijatele. Niisiis, üks kindel pagulasvastane saadi maailmale sedasi!

Kommenteerimine on suletud