Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paljud Euroopa riigid on avanud Putini meeleheaks rublakontod

23.05.2022
Kus maksab rubla, seal on ka Putinil kasud sees.
© Scanpix

Venemaa asepeaministri Aleksander Novaki sõnul on umbes pooled Gazpromi Euroopa klientidest avanud maagaasi eest tasumiseks rublakontod. Selline skeem võimaldab ettevõtetel minna mööda Lääne poolt Venemaale kehtestatud sanktsioonidest ja maksta gaasi eest rublades. Viiekümne neljast Gazpromiga äri ajavast Euroopa ettevõttest on Novaki sõnul pooled avanud rublakonto. Novak lubas peagi nende ettevõtete nimed ka avalikustada.

Esimesed rublamaksed tehti möödunud nädala lõpus. Skeem võimaldab ettevõtetel hoiustada eurosid või dollareid, mille Gazprombank konverteerib ümber rubladeks ja paigutab eraldi kontole, mida kasutakse Vene gaasi ostmiseks.

Ukrainasse sissetungi ja Lääne poolt Venemaale kehtestatud sanktsioonide järel teatas Putin märtsis, et Venemaa aktsepteerib ebasõbralikelt riikidelt edaspidi energia eest makseid ainult rublades. Pärast seda lõpetasid mõned riigid Venemaalt gaasi ostmise, nende hulgas näiteks Bulgaaria ja Poola. Möödunud nädalal sulges Venemaa Jamal-Euroopa gaasijuhtme, mis kulgeb läbi Poola Saksamaale.

Putini rublamaksete poliitikal paistab aga olevat väga positiivne mõju rublakursile, kuna rubla kurss on tõusnud euro suhtes viimase seitsme aasta kõrgeimale tasemele.

Allikas: Breitbart