Pantvange võtnud aafriklane põletas Vahemere migrandisurmade vastu protestides koolibussi maha

Senegaallasest terrorist pani lapsed surmaohtu.

Massimigratsiooni tagajärjed annavad ennast juba igal elualal räigelt tunda andma – ka laste elusid ohustades.

Põhja-Itaalias röövis aafriklasest bussijuht kolmapäeval 51 koolilast ja nende õpetajad ning pani hiljem bussi põlema, keegi siiski viga ei saanud, ütlesid ametnikud.

Bussis olnud inimesed päästeti sõiduki tagaukse kaudu ning keegi tõsiselt vigastada ei saanud. Bussijuht ütles kinnipidamise ajal, et protestis nõnda migrantide hukkumise vastu Vahemerel, ütles karabinjeeride kõrge ametnik.

Senegali päritolu neljakümnendates eluaastates Itaalia kodanik röövis bussis olnud lapsed ja nende õpetajad ning sõitis nendega ligi tund aega Cremona provintsis, ütles karabinjeeride ülem Luca De Marchis telekanalile Sky24 TV.

Üks bussis olnud täiskasvanutest teavitas vahejuhtumi ajal toimuvast võime ning üks põhikooli õpilastest helistas oma vanemale. Korrakaitsjad paigaldasid teetõkked ning kolm karabinjeeride sõidukit sundisid bussi Milano lähistel peatuma, ütles ametnik.

Kaks korrakaitsjat tõmbasid bensiinikanistrit ja välgumihklit käes hoidnud bussijuhi tähelepanu enda peale ning samal ajal päästeti reisijad bussi tagaukse kaudu. Bussijuht süütas seejärel sõiduki põlema.

Mõned reisijad vajasid arstiabi, peamiselt päästeoperatsiooni ajal saadud kriimustuste ja lõikehaavade tõttu. Cremonas elav bussijuht, kes on abielus ja kahe lapsega, sai põletushaavu.

Nagu loost selgub, oli migranditaustaga inimene valmis tapma lapsi, et protestida surmade vastu, milles on süüdi ennekõike teeleasujad ise, kes maksavad suuri summasid halbu aluseid pakkuvatele inimkaubitsejatele.

AP-BNS

Kommentaarid