Paradoks: Hiina koroonaviirus paljastas Euroopa sõltuvuse Hiinast

Maailm,
©Scanpix
Koroonaviirus on tekitanud nii põhjendatud kui ka põhjendamata hirmu. Pilt on illustratiivne.

Briti euroskeptik ja Brexiti eestvedaja Nigel Farage kirjutas hiljuti, et Hiinast alguse saanud koroonaviirus on paljastanud Lääne tarneahelate täieliku sõltuvuse Hiinast. Farage lisas, et loodab peaminister Boris Johnsonile ja sellele, et Johnson kaalub pandeemia valguses veel kord tõsiselt oma otsust lubada Huaweid Suurbritanniasse 5G võrku paigaldama.

„Lääne tarneahelad on jäänud Hiinast liiga suurde sõltuvusse,“ kirjutas Brexiti partei juht Newsweekis. Viidates Hiina presidendi Xi Jinpingi ja tema valitsuse pakkumisele toetada Serbiat ja Itaaliat praeguses kriisis, kirjutas Farage: „See, kuidas Hiina kasutab ära enda tekitatud kriisi selleks, et laiendada oma mõju üha kaugemale ja sügavamale Euroopasse, peaks meil juuksed hirmust püsti ajama.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta kritiseeris Hiinaga suhetest kasusaajajaid ja lisas: „Olen ka varem rääkinud sellest, et üha rohkem meie ärimaailma ja avaliku teenistuse esindajaid, aga ka poliitikuid, on Hiina palgal. Nad peaksid küna äärest kiiresti eemale astuma ja järele mõtlema. Majanduslik heaolu ei seisa kõrgemal meie rahva hüvangust.“

Ka Suurbritannia endine rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox on viidanud sellele, kuidas pandeemia valguses on ilmnenud globaliseerumise ja globaalse turu haprus ning kuidas Briti majandus oleks palju kohanemisvõimelisem ja tugevam, kui rohkem kaupu toodetaks riigisiseselt ega sõltutaks nii palju impordile teistest riikidest nagu Hiina.

Fox lisas, et pandeemia peaks andma tõsise tõuke selleks, et Suurbritannia hakkaks ise rohkem tootma. Samuti võiks nüüd olla hea hetk vaadata üle olemasolevad varud ja suurendada riigi hakkamasaamist võimalike sarnaste juhtumite puhul tulevikus.

Nigel Farage omakorda rõhutas 5G võrgu Suurbritanniasse lubamise problemaatilisust ja avaldas lootust, et Boris Johnson saab nüüd ka ise aru, kui vale selline otsus on.

Austraalia ja Ameerika Ühendriigid on samuti korduvalt hoiatanud Hiina korporatsioonide sisenemisloa eest Briti võrkudesse, nimetades seda riiklikuks julgeolekuohuks. Farage on varem öelnud, et Suurbritannia ei võidelnud end Brüsselist vabaks selleks, et alluda seejärel Pekingile.

Allikad: Newsweek, Breitbart

3 commentsOn Paradoks: Hiina koroonaviirus paljastas Euroopa sõltuvuse Hiinast

 • Avatar
  Urmet Lepp

  Jh muidugi sa usud et valitsus ei tea kes niite tömbab. Lihtsalt sina oled see ullike kes näeb et kõik on hästi.

 • Avatar

  Lihtsalt pannaksegi delete, sõna on vaba?

 • Avatar

  Nüüd hakkab tegelikult paljastuma, kes tegelikult kogu selle kammaja taga on. Ma ei usu, ega hakkagi uskuma, et see viirus tekkis sipelgasööjast loomast või nahkhiirest.

  Kaos – lahendused – tagajärg. Ühesõnaga meie valitsus on tubli, kuid ilmselt pole nad isegi kursis, et kuskil kardina taga on grupeering, kes niite tõmbab. Nad TÄPSELT teavad, kuidas ühiskond ühes või teises olukorras ISE ja kusjuures TEADLIKULT endale aukku kaevab pealt näha JUSTKUI ÕIGEID otsuseid tehes.

  Sõna on vaba ja minu arvamus, kuid Y generatsioon on suuresti samal lainepikkusel. Kas just selline sõnastus, kuid energiavõnge. See lihtsalt sildistatakse vandenõu teooriaks ja siis selle üle naerdakse, Sa oled loll, et seda usud. Ometigi ütle ei mõtle, ega vasta samat olukorda vähenalt kolmes perspektiivis!

  Lihtne, armastust teile! Seda on vaja, mitte hirmu ja jama..

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused