Pärast Vikerkaare-Melville`i on USA-l taas Eestis suursaadik: Trump määras ametisse William Ellison Graysoni

Maailm,
©Scanpix
USA saatkond Tallinnas tervitab peagi uut suursaadikut.

USA president Donald Trump nimetas esmaspäeval uueks Ameerika Ühendriikide suursaadikuks Eestis William Ellison Graysoni.

Grayson oli seni investeerimisfirma Brenstein Private Wealth Management ühe haru juht. Ühtlasi on Grayson töötanud nelja presidendi ajal avalikus teenistuses, kirjutab ERR.

USA eelmine suursaadik Eestis James D. Melville teatas mullu suvel, et astub ametist tagasi. Põhjusena tõi ta esile USA presidendi Donald Trumpi vastuolulised avaldused NATO ja Euroopa liitlaste aadressil.

Tegelikult oli see vale, sest Melville ametisolekuaeg sai tol suvel otsa ja varjamaks seda, et Trump poleks sellist meest nagunii edasi hoidnud, algatas ta jutud vastuoludest presidendiga (mis Obama-mehel kahtlemata olidki).

Eestis sai Melville halva kuulsuse oma geilembuse ja vikerkaarelipu heiskamisega saatkonnas. Nüüdseks on USA diplomaatilisel korpusel keelatud seda plagu “tähtede ja triipude” kõrvale masti tõmmata.

2017. septembris määras Trump suursaadikuks Eestisse siinsete juurtega sõjaväelase Edward Masso, kuid väidetavalt ei meeldinud konservatiivist Masso Eesti liberaalidele ja USA diplomaatilistele kanalitele anti teada, et see kandidatuur ei sobi. Siiani juhtis USA saatkonna tööd ajutine asjur.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused