“Paremäärmuslus” on saanud Saksamaa ideoloogiliste heitluste peamiseks märklauaks

Maailm,
©Scanpix
Kas Saksamaa on kunagi arvesse võtnud, kui palju pingeid tekitas ühiskonnas 14-aastase saksa tüdruku vägistanud ja tapnud iraaklane Ali Bashar?

Lääne-Euroopa on “paremäärmuslusest” teinud deemoni, mille varju jäetakse kõik teised deemonid.

Saksamaal tõusis mullu paremäärmuslike, seal hulgas antisemiitlike kuritegude arv, teatas siseminister Horst Seehofer kolmapäeval “murelikult”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Võimud registreerisid 2019. aastal 41 000 poliitiliste motiividega kuritegu alates vihakõnest ja kehavigastuste tekitamisest süütamiste ja tapmisteni. Seda on 2018. aastaga võrreldes 14,2 protsendi võrra rohkem, vahendab BNS.

Kuigi Saksamaal toimus mullu mitu tõsist paremäärmuslikku kuritegu, on suur kasv tõenäoliselt tekkinud vihakõnedest – ja mitte nende arvu kasvust, vaid seetõttu, et “vihakõne” alla on hakatud laduma üha uusi arvamusavaldusi, mis vasakliberaalidele ei meeldi.

Paremäärmuslike ühenduste liikmed sooritasid 9,4 protsendi võrra rohkem kuritegusid, nende arvel on üle poole kõigist poliitiliste motiividega kuritegudest, väidab aruanne.

Mõistagi puudub analüüs selle kohta, mis eelnes “poliitiliste motiividega kuritegude” kasvule – näiteks Chemnitzi rahutusi peetakse paremäärmuslaste süüks, kuigi algpõhjus oli islamistlike migrantide mõrvakuriteos. Ilmselt on “paremäärmuslike” kuritegude kasv tingitud ka islamiterrori kasvust.

Nimetatud kuriteoliik moodustab Saksamaa seadusrikkumisest väga väikse osa, kuid demokraatia stabiilsuse seisukohast on areng murettekitav, ütles siseminister.

Minister pole “väga väikese osa” puhul eriti varmas rääkima islamistliku taustaga või vasakäärmuslikest kuritegudest, mis on üsnagi verised – kas sellised kuriteod siis sobivad  “demokraatia stabiilsusesse”?

Paremäärmuslikel motiividel on toime pandud 93,4 protsenti antisemiitlikest ja 90,1 protsenti islamivastastest kuritegudest, sõnas Seehofer.

Kas antisemiitlikes kuritegudes on ikkagi nii suur osa neonatsidel, samas kui ka islam on Palestiina konflikti arvestades vägagi juudivastane? “Paremäärmuslaste” suur protsent “islamivastastes” kuritegudes aga on seletatav sellega, et ka islamiäärmuslus on Saksamaa vägagi kuritegelik ja seal rakendub juba “hammas hamba vastu” ehk vastupanuliikumise moment.

Kui kuritegevuses on väikese osaga kuriteoliigile nii suur tähelepanu pööratud, on alust arvata, et ei võidelda mitte “äärmusluse”, vaid parempoolsusega üldse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused