Pariisi metroos langevad põhja-aafriklaste seksuaalrünnakute ohvriks üha enam ka mehed

Maailm,
- Updated
Immigrandid Calais`is
©AP/Scanpix
Immigrandid Calais`is

Prantsuse politseiametnik, kes juhib kuritegevuse ennetamiseks loodud patrullide tegevust Pariisi metroos, väidab, et enamik seksuaalkuritegude eest arreteeritavaid on pärit Põhja-Aafrikast.

Ohvitseri sõnul on loodud korrakaitsjate meeskonnad, kes liiguvad ringi erariietes, et aidata vältida vägivaldseid rünnakuid ja seksuaalkuritegusid, kirjutab Le Figaro. Nende peamiseks patrullimispaigaks on metroo 2, 4 ja 13 liinid pealinna põhjaosas.

Politseiametnik ütles, et kahtlusalused on mitmesuguse taustaga ja ta on näinud seksuaalseid kiskjaid 12-86 eluaasta piires. Ta kinnitas: “Rohkem kui kümme aastat, mille jooksul ma olen seda tööd teinud, on kahtlusalused, kelle ma olen vahi alla võtnud, väga suures enamuses pärit Põhja-Aafrikast. Ohvrid võivad olla ka teismelised või pensionärid. Ja aina rohkem on nende seas mehi. ”

Vägivald, sealhulgas seksuaalne, muutub Pariisi ametivõimude jaoks üha enam probleemiks. Ille-de-France’i piirkonnas kus asub ka Pariis, toimub 43% vägivaldsetest seksuaalsetest rünnakutest ja 87% naissoost reisijatest on langenud kas seksuaalse vägivalla või ahistamise ohvriks.

Pariisis metrood haldav ettevõte RATP on isegi öelnud, et nende rongid ei peatu teatud jaamades ohu tõttu reisijatele ja ka metrootöötajatele, kuna sageli rünnatakse ka neid.

Mobiilirakenduste projekteerija Fabien Boyaval on püüdnud pakkuda uuenduslikke viise, kuidas muuta Prantsuse ühistransport naistele turvalisemaks – koostöös RATP-iga töötasid nad välja rakenduse, mis võimaldab reisijatel metroos või ohtlikes piirkondades reisides kohtuda teiste inimestega, et rünnakud oleksid vähem tõenäolised.

Allikas: Breitbart, kansalainen.fi

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused