Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pariisi tänavatelt kaovad sel nädalal kõik renditõuksid

-
30.08.2023
Elektritõuksid

Pariisist saab sel nädalal üks esimesi linnu Euroopas, kus elektritõukside rentimine on täielikult keelatud.

Rahvahääletuse tulemusena anti Prantsusmaa pealinnas tegutsenud tõuksifirmadele korraldus teha tänavad kergliikuritest puhtaks 1. septembriks.

Ehhki Pariis otsustas seada renditõuksidele lauskeelu, on paljud teised Euroopa linnad rakendanud leebemaid piirangud. Mitmetes Euroopa linnades on tõukeratastele kehtestanud kiiruspiiranguid ning kindlaid parkimistsoone.

Samas on tõukside kohtlemine Euroopas üsna erinev. Mõned linnad lubad lubavad nendega sõita nii kõnni- kui ka rattaradadel, teised mitte, kirjutab CNBC.

Madrid tühistas sel aastal elektritõuksidele seatud lauskeelu, lubades rendifirmadel naasta tänavatele uutel tingimustel. Sarnane protsess tehti läbi ka 2021. aastal Kopenhaagenis. Rattalembelises Hollandis on aga renditõuksid avalikel teedel senini keelatud, mistõttu pole ühtegi sõidujagamisettevõtet turule sisenenud.

Nii Lime, Dott kui ka Tier ütlesid, et pärast Pariisis kehtestatud keeldu viivad nad tõuksid teistesse linnadesse ja keskenduvad Prantsusmaa pealinnas renditavate elektriliste jalgrataste pakkumise suurendamisele.

 

Allikas: Postimees