Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Päris nagu Eestiski: sotsiaalmeediahiiud kõrvaldasid Vietnamis 800 “riigivastast” postitust

06.10.2023
Täna on tsensuuriihalejad täpselt teada.
© UU

Neljapäeval levisid vasakliberaalide valitsetavas Eestis uudised sellest, kuidas Facebook on alustanud konservatiivsete poliitikute tsenseerimist, sest nende postitustes “olevat märgata” midagi valet. Nüüd kinnitavad uudised Vietnamist, et sealgi on vasakpoolsete ja kommunistide laastav haare sotsiaalmeediat kummitamas.

HANOI, 6. oktoober, AFP-BNS – Sotsiaalmeediahiiud YouTube, TikTok ja Facebook kõrvaldasid Vietnamis kommunistliku valitsuse käsul ligi 800 riigivastast või valeinfot sisaldavat postitust, teatas reedel riigimeedia.

Augusti keskpaigast septembri keskpaigani võeti maha või blokeeriti 380 YouTube’i videot, 364 Facebooki postitust ja 33 TikToki linki, kirjutas ajaleht Thanh Nien info- ja kommunikatsiooniministeeriumile tuginedes.

Mõned neist postitustest sisaldasid “valet ja negatiivset sisu partei, riigi, organisatsioonide ja üksikisikute kohta, laimates juhte”, lisas leht.

Vietnami kommunistlik valitsus ei salli mingit teisitimõtlemist ja kitsendab sotsiaalmeediapiirangutega väljendusvabadust.

Kogu meedia on riigi kontrolli all ja interneris valitsuse kritiseerijaid püütakse tabada ja karistada.

Infoministeerium tegi neljapäeval teatavaks TikToki suhtes algatatud uurimise tulemused. Hiina videojagamisrakendus on Vietnamis ülipopulaarne, sel on umbkaudu 50 miljonit kasutajat.

Ministeerium andis aasta algul teada, et asub uurima TikToki “toksilist sisu”.

“TikToki sisutsensuuri protsess ei ole olnud tõhus, läbi on lastud sisu, mis rikub Vietnami seadusi,” teatas ministeerium nüüd. Äpp peab rakendama täiendavaid meetmeid laste privaatsuse kaitseks ja tagama kõigi alla 13-aastaste kontode kõrvaldamise.”

Kõik see toimub ju ka Eestis, siin on kommunistlik Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside valitsus, kes surub läbi sõnavabadust piiravat tsensuuriseadust.