Patsidega kliimatüdruk hoiab ära asjalikud diskussioonid, varjab ülemaailmset raiskamist ja juhib kõrvale tähelepanu tegelikelt probleemidelt

Maailm,
©Euronews
Greta Thunberg Madridis.

Ameerika Ühendriikide uudisteajakiri Time teatas eile, et on valinud aasta inimeseks kliimaaktivist Greta Thunbergi. Kolumnist ja kirjanik James Delingpole’i meelest on see otsus suurepärane näide meie praeguse aja hullumeelsusest.

“Paljude meelest ei ole kena kritiseerida 16-aastat tüdrukut, kelle ainus n-ö kuritegu on soov muuta maailm paremaks paigaks. Aga just sellepärast otsustaski kliimatööstus valida Greta oma näidismaskotiks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuletame meelde, et Greta Thunberg on teismeline, kes jättis kooli pooleli. Teda ei valitud ülemaailmse keskkonnaliikumise eestkõnelejaks mitte tema teaduslike ekspertteadmiste tõttu, vaid tema nooruse tõttu. Tema funktsiooniks on esindada nn tuleviku põlvkondi, keda rohelise narratiivi kohaselt ähvardavad kliimamuutused kõige rohkem, kuid tema peamine roll on debati vaigistamine.

Kliimamuutuste kohta oleks esitada lugematu hulk legitiimseid küsimusi. Ja me teame, nagu kinnitas hiljuti taas ka William Happer – maailma üks juhtivaid füüsikuid –, et praegu puuduvad igasugused tõendid selle kohta, nagu oleks inimtekkeline kliimamuutus suur probleem. Ilmselgelt on selle probleemiga – mis ei olegi probleem – võitlemiseks kulutatavad miljardid lihtsalt tohutu raha raiskamine.

Taani statistik Bjørn Lomborg, endine Greenpeace’i toetaja, tõi hiljuti selle meeletu raiskamise kohta üsna tüüpilise näite, nimelt Rootsi plaani vähendada transpordiemissioone aastaks 2030.

Selle maksumuseks on arvestatud 5 miljardit aastas, mis on 1% Rootsi SKT-st. Kliima osas ei muutu sellega reaalselt mitte midagi, aga läheb Rootsile iga-aastaselt maksma pea kaks korda rohkem, kui kulutatakse riigi ülikoolidele. (Ja kui me räägime tuleviku põlvkondadest, kas pole siis ka ülikoolid tähtsad?)

Tegemist on vaid ühe näitega massilisest majanduslikust, sotsiaalsest ja keskkondlikust kahjust, mida Greta poolt üles köetud hüsteeriale tuginedes ülemaailmse keskkonnapoolitika raames korda saadetakse. Erinevalt ebamäärastest ennustustest tuleviku kliimakatastroofide kohta on kliimapoliitika kahjulikud tagajärjed juba praegu selged ja silmaga näha.

Ent Greta Thunbergi oma käilakujuks valides lootis kliimatööstus neid kahjusid varjata. „Las need faktid nüüd olla. Vaadake parem, mida räägib patsidega tüdruk. Vaadake, kui võimsalt ta jutlustab planeeti eesootavast katastroofist!“ püüavad nad meile öelda.

Aga tegelikult peaksime me ignoreerima patsidega tüdrukut. Peaksime vaatama just nimelt kaljukindlat fakte, mis kõik viitavad ebamugavale tõsiasjale, mida keskkonnaaktivistid meelsasti eirata tahaksid: hukatuslik inimtekkeline globaalne soojenemine on pettus. See eksisteerib ainult kahtlastes arvutisimulatsioonides ja ärahirmutatud 16-aastase tüdruku ettekujutlustes.”

Allikas: Breitbart

2 commentsOn Patsidega kliimatüdruk hoiab ära asjalikud diskussioonid, varjab ülemaailmset raiskamist ja juhib kõrvale tähelepanu tegelikelt probleemidelt

  • Avatar

    “Aasta inimeseks” upitati/rahastati seega marionetist rumal naispetis.

  • Avatar
    Margus Peterson

    postimehe stammkommentaatori sm. ungerni sõnaseade: kliimahullus – GRETINISM; kliimahüsteerikud – GRETIINID.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused