Paul Oja: kes prooviks laegast lihtsalt avada?

Maailm,
©UU
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.

Uued Uudised avaldavad EKRE Soome osakonna liikme Paul Oja kriitilise ülevaate selle kohta, mis toimub multikultuurses Soomes.

“Soome peavoolumeedia lipulaev Helsingin Sanomat on 7. detsembril avaldanud kuritgevus- ja kohtuasjade reporteri Minna Passi loo olukorrast Oulus. Lugu on ilmunud rubriigis „HS analyysi“, nii et tegemist on üsna ametliku seisukohaga.

Korratakse lühidalt, mis Oulus juhtus. Kurdetakse, et soomlased ka kütivad netis alaealisi. Tunnistatakse, et siiski on välismaa kodanikud protsentuaalselt rohkem esindatud kui soomlased.

Probleemid algasid koos immigratsioonilainega mõni aasta tagasi. Asja arutamine muutus kohe ägedaks ja rahulikust analüüsist ei tulnud midagi välja. Ka praegu on ühiskondlik õhkkond samasugune.

Mida siis peaks ette võtma? Seksuaalkuritegusid tuleks uurida põhjalikumalt, koostöö ja info liikumine politsei, haridus- ja tervishoiutöötajate vahel peaks olema tõhusam. Poliitikud vastutavad selle eest, et seadusloome probleemide kannul püsiks. Ja lõppjäreldusena: „Me kõik kanname vastutust selle eest, et ka niisugustest asjadest võiks mõtteid vahetada mõistlikult, lahendustele keskendudes ja süütuid inimesi süüdistamata“.

Ilus rahulik ja tasakaalukas analüüs. Tõsiseigad on kenasti üles loetud, midagi pole püütud lugeja ees maha salata. Isegi seda on tunnistatud, et immigrandid on kuritegude statistikas märksa jõulisemalt esindatud kui põliselanikkond (Jussi Halla-aho kirjutas oma blogis sellest küll juba 2003. aastal).

Infovahetuse parandamine haridus- ja tervishoiutöötajate vahel on muidugi tõhus vahend ohjeldama lõunariikidest pärit seksinäljas noormeeste indu?! Eks toonud ju Urmas Paetki Strasbourgis samalaadse idee esile – et võtmeroll importkuritegude ennetamisel olevat paremal infovahetusel erinevate ametiinstantside vahel. Ja nähtuse täiendav teaduslik uurimine aitaks kindlasti eriti palju…

Neljapäeva, 13. detsembri õhtul oli TV1-s ühiskondlik-poliitiliste teemade vestlussaade A-Talk. Saatejuht küsis nelja kohalekutsutud asjatundja käest igaühelt Oulu seksikuritegude puntrale viidates, et mis tunne nüüd on. Siis arutlesid nad seal tunni jagu, millest niisugune nähtus on tingitud ja kuidas edaspidi selliseid asju ära hoida.

Arutati hoolega, võeti läbi kõik võimalikud tegurid ja mõeldavad meetmed maa ja taeva vahelt – peale ühe. Potentsiaalse kuritegeliku elemendi sissevoolu piiramist ei maininud keegi, poole sõnagagi mitte. Isegi mitte selleks, et see idee inimsusevastasena maatasa tampida. Nähtavasti ei tulnud see kellelegi üldse pähegi.

“Kuid laegas lihtsalt lahti käis,” kirjutas kuulus valmitegija Ivan Krõlov juba XVIII sajandil. Huvitav, miks keegi globalistlikest analüütikutest ei taha laegast lihtsalt avada, lõpetades kurjategijate importimise oma kodumaale? Võiks vähemalt proovida – järsku toimibki?”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused