Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: kuidas peaminister Sipilä Põlissoomlaste peale solvus

02.04.2019
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.
© UU

EKRE liige Soomes Paul Oja kirjeldab taas Soomes enne 14. aprilli parlamendivalimisi toimuvat.

1. aprillil korraldasid Yle ja Oulu ajaleht Kaleva Oulus valimisväitluse, kus osalesid peaminister Juha Sipilä (Keskerakonna esimees) ja Põlissoomlaste esimees Jussi Halla-aho. Põlissoomlaste netiportaal Suomen Uutiset kirjutab toimunust:

Juha Sipiläle ei meeldinud sugugi see, et Põlissoomlased ja Jussi Halla-aho on seostanud Oulus toimunud jahmatavad lastevägistamised aruteluga Soome turvaolukorra üle. “Olen üllatunud sellest, et nii jubedate asjadega nagu surmad ja vägistamised flirditakse ja otsitakse niiviisi teed võimu juurde. See on tülgastav. Me kõik tahame kindlasti ühtemoodi need asjad korda saada,” pahandas Sipilä.

Halla-aho küsis Sipilä käest, millal on siis õige aeg rääkida sisserännust. “Ma tahaksin teada, millal sisserännuga kaasnevatest nähtustest võib rääkida, ilma et seda flirtimiseks sildistataks. Sipilä on suurelt osalt vastutav selle eest, mis on toimunud pärast 2015. aastat,” sõnas ta.

Sügisel 2015 saabus Soome rekordarv pagulasi. Peaminister Sipilä lubas siis anda oma Kempeles asuva eramu pagulaste käsutusse, kuid võttis hiljem sõnad tagasi.

„Kui sa teaksid, millistest oludest too pagulaspere oli tulnud, kristlaste pere muslimimaailmast. Kui ma seetõttu kaotan valimised, et sellele perele turvalist kohta pakkusin, siis olen valmis loobuma võimust ja poliitikast,“ seletas Sipilä Oulus Halla-ahole.

(Teatavasti aga loobus Sipilä pagulasi majutamast, sest olevat pidanud maja neile ebaturvaliseks, 2016. aasta märtsis aga müüs maja 570 000 euro eest sootuks maha – toim).