Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: Põlissoomlaste seisukohad uue valitsuse suunaseadmiste kohta

-
08.06.2019
Soome uus valitsus presidendipalees.
© Reuters/Scanpix

EKRE liige Soomes Paul Oja kirjutab uue Soome valitsuse kavandatavatest sammudest ja midagi head seal pole.

“Soome sotsiaaldemokraatide esimehe Antti Rinne juhitud läbirääkimised valitsusprogrammi üle on lõppenud, ministrid on nimetatud. Valitsuskoalitsiooni kuuluvad peale sotside vasakpoolsed, rohelised, rootslased – ja valimiste suurim kaotaja Keskerakond.

Kriitikat, analüüse ja kommentaare sajab uksest ja aknast. Heitkem pilk sellele, millises suunas Suomi-neito käevangu võtnud sotsid Põlissoomlaste meelest samme hakkavad seadma. Vennaspartei netiportaal Suomen Uutiset pakub selleks rohkesti materjali.

Reedel, 31. mail, lekitati valitsusprogrammi mustand ajakirjandusse. 3. juunil avaldati Põlissoomlaste parlamendirühma juhtkonna seisukohad uuest programmist.

Kõigepealt seatakse kahtluse alla valitsuse kulude ja tulude poliitika. Püsikulude lisamise 1,23 miljardi euro võrra loodab valitsus katta töökohtade lisandumisega, maksude tõstmisega ja riigi omandi müümisega. Parlamendirühma esimehe 1. asetäitja Jani Mäkelä juhib tähelepanu, et konkreetseid meetmeid töökohtade lisamiseks programm ei sisalda, lootmine senise majanduskasvu edasikestmisele on aga põhjendamatult optimistlik. Paljud asjatundjad ennustavad majanduskasvu aeglustumist, või koguni taandumist kogu Euroopas.

Riigi omandusse kuuluvaid firmasid nimetab rühma esimees Ville Tavio riigi lüpsilehmadeks ning imestab, kellele neid õige müüa kavatsetakse. Keegi on tabavalt märkinud, et ühtki objekti ei saa müüa rohkem kui ühe korra.

Valitsuse kavandatud mootorikütuse aktsiiside tõus paneb valusa paugu nende eelarvele, kes elavad hõreda asustusega piirkondades. Soomes on palju alasid, kus rahvast elab hõredalt ja vahemaad on pikad. Seal on hädavajalik iga päev pikki autosõite teha, muidu jääb elu seisma.

Kahjuliku sisserände ohjeldamise asemel seda on plaanis hoopis lisada. Pagulaskvooti suurendatakse ja odava tööjõu sisseveole antakse hoogu juurde. Finantsabi arengumaadele on plaanis tõsta kuni 0,7 protsendini SKT-st, mis tähendab lisakulusid 700 miljoni euro võrra.

Ville Tavio leiab, et uue valitsuse meelest on Soomel uus naaberriik – Aafrika – ja paneb imeks, kust see raha küll välja võetakse. Erakonna esimees Jussi Halla-aho mainib, et pagulaste õiguskaitset kavatsetakse tugevdada. Ka lapsetoetuste suurendamine 4. ja 5. lapse eest teenib Halla-aho sõnul kindlat eesmärki – niisuguse laste arvuga soome peresid annab tänapäeval tikutulega otsida, muslimite puhul on see aga tavaline.

Põlissoomlaste rahvasaadik Lulu Ranne hoiatab, et valitsuse auahne taotlus viia Soome kliimapoliitika alal ELi juhtivate riikide hulka võib soomlastele saatuslikuks osutuda. Peale tööstuse tahetakse ka kodude kütmine ning kodune elektritarbimine õhusaastekvootide alla viia. Energiatootjaid sunnitakse suurte investeeringute abil kasutusele võtma uusi tehnoloogilisi protsesse, enne kui vanade ressursid ja võimalused on ammendatud.

Inimeste suhtumist uue valitsuse plaanidesse näitab kujukalt järgmine seik. 7. juunil avaldatud arvamusuuring näitab, et Soome populaarseim erakond on endiselt Põlissoomlased, toetus 19,5%. Vahe järgmise erakonna – sotside (17,4%) ees on kasvanud juba 2,1 protsendiühikuni.”

Allikas: netiportaal Suomen Uutiset