Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: siltidest Soome parlamendihoone akendel ja kõigile ühistest reeglitest

27.04.2019
Paul Oja
© UU

Uute Uudiste kaasautor Paul Oja kirjutab sellest, kuidas Soome parlamendis on “õiged” ja “valed” sildid.

“Juhtum on natuke naljakaski ja tegemist on ju pisiasjaga. Aga veetilgas peegeldub meri, ja pisiasjad peegeldavad üldist suhtumist ja õhkkonda Soome vastvalitud Eduskunnas.

Helsingin Sanomat teatas, et parlamendisekretär Laura Koskinen oli kinnitanud oma tööruumi aknale sildi „Tugev kliimaseadus – kohe!“.

Põlissoomlaste värske rahvasaadik Sebastian Tynkkynen, kes neljapäeval oli saanud enda käsutusse tööruumi, oli „ausa mängu nimel“ kinnitanud oma aknale sildid „Piirid kinni – kohe!“ ja „Nõuandeid rangemaks immigratsioonipoliitikaks toast FA328“.

Turvaosakonnale tuli mitmeid teateid siltide kohta. Iltalehti märgib, et „Eduskunna töötajad olid sunnitud kõnesolevad sildid eemaldama, kuna leiti, et need ei sobi kokku parlamendisisese diskussiooniga“.

(Kes leidis, et sildid on sobimatud, ei öelda. Vägisi meenub „sotsialismi viljastavate tingimuste“ aeg N. Liidus, kus mingi raskesti mõistetava otsuse põhjendamiseks piisas, kui öeldi „Jest mnenie – “On arvamus“ ja kõõritati tähendusrikkalt ülespoole.)

Tynkkynen ise kommenteeris oma säutsudes asja nii:

„Vasakliidu kliimapropaganda silt on saanud rahulikult olla aknal Eduskunna eelmise perioodi lõpust saadik. Alles siis, kui mina olin immigratsiooniteemalise sildi oma aknale üles pannud, hakati kohe samal päeval järgima „kõigile ühiseid reegleid“.“

Mõned on ikka võrdsemad kui teised, ja kõigile ühised reeglid on mõnedele ikka ühisemad kui teistele, midagi pole teha.”

Allikas: Iltalehti