Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: soohälvete propagandast ja sündivusest Kalevala mail

26.02.2019
Paul Oja on EKRE Soome osakonna liige ja Uute Uudiste kaasautor.
© UU

EKRE liige Soomes Paul Oja kirjutab, kuis Soome MTV teatas 18. veebruari Kümnestes Uudistes rõõmustava uudise Eesti kohta – eelmise aasta jooksul olevat sündinud rohkem lapsi kui ühelgi eelnenud seitsmest aastast.

“Uudis teeb tõesti rõõmu. Seevastu Soomes pole sellel suunal rõõmustamiseks erilist põhjust. Sündivuse kõver vajub longu nagu härja saba, 2017. aastal sündis Soomes sama palju (=vähe) lapsi kui suurel nälja-aastal 1868.

13. veebruaril ilmus Yle kodulehel soome keele ja kirjanduse õpetaja Tommi Kinnuse kolumn, kus ta avaldas suurt nördimust Orivesi linnavolikogu seitsme liikme otsuseprojekti üle. Nendel seitsmel jätkus häbematust nõuda linnavolikogu otsust selle kohta, et koolides tuleks „toetada terveid soorolle“ õpetades, et sugusid on kaks, ja ohjeldada võrdõiguslusplaanidest lähtuvat sugude erinevuste vähendamist.

Kinnunen pahandab: „Õpetaja vaatevinklist tundub, et soome kooliõpilased on jäänud vanameelsete poliitikute hammaste vahele“. Kirjutaja arutleb veel pikalt, millised seadused kõik võrdõigusluse kaitseks olemas on, ja teatab, et info salastamine ei muuda transunoorte olemust.

Kas minul on tõesti paremäärmuslusest niivõrd rikutud mõttelaad, et ma seetõttu näen põhjuslikku seost nende kahe nähtuse, sündivuse langemise ja soohälvete propaganda vahel?

Tundub, et asi pole ainult selles. Kinnunen mainib, et hälviknoorte enesetapustatistika on kõrgem kui tavalistel noortel, ja paneb süüks muidugi täiskasvanute diskrimineeriva suhtumise. USA-st on aga kuulda olnud, et hälberühmadesse kuuluvate noorte enesetapud on märgatavalt lisandunud koos soohälvete propaganda lisamisega koolides.

Naaberrahva käest on mõtet üle võtta mõistlikke saavutusi, kuid ka hoiatavaid tendentse tasub jälgida ja kõrva taha panna. Rumal õpib enda vigadest – kui õpib, tark õpib teiste vigadest.”