Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: Soome opositsioon nõudis Eduskunnas vastust

22.12.2022
Soome politseil tegevust jätkub.
© UU

Soomes on viimasel ajal maad võtnud murettekitav nähtus. Tänavatel kolavad noorukite kambad, kes tegelevad põhiliselt omaealiste noorukite rüüstamisega, püüdes saagiks saada esmajoones kalleid firmariideid. Enamalt jaolt koosnevad sellised kambad sisserändaja taustaga noortest.

Kymmenen Uutiset teatas 18. detsembril, et politsei andmetel on selliste juhtumite arv viimase kuue aasta jooksul pea kahekordistunud. Kui eelmisel aastal registreeriti selliseid röövjuhtumeid 445, siis tänavu märgitakse neid Helsingis umbes kaks korda rohkem.

8. detsembril esitas kogu opositsioon valitsusele arupärimise, kus nõuab vastust noorte kuritegevuse ja tänavakampade kohta. Arupärimise eestvedajaks on Põlissoomlased, kuid sellega on ühinenud kõik opositsioonierakonnad Eduskunnas – Koonderakond, Kristlikud demokraadid ja Nüüd-liikumine.

19. detsembril andis Eduskunnas arupärimisele valitsuse nimel vastuse siseminister Krista Mikkonen (rohelised). Oma sõnavõtus tunnistas ta esitatud kriitikat ja möönis, et sisserändaja taustaga noorukite integreerimine ühiskonda nõuab veel täiendavat arendamist. Arupärimise esitanud Põlissoomlaste erakonna esimees Riikka Purra hindas oma vastuses siseministrile tolle sõnavõttu järgmiselt: „See ei vasta küsimusele, ei kujuta olukorra tõsidust, ei mööna tegelikke põhjusi ega söanda tunnistada Soomes aetud sisserännupoliitika liini juba nähtavat vaimset ja majanduslikku pankrotti“. Ühtlasi tegi Riika Purra Eduskunnale ettepaneku avaldada valitsusele usaldamatust.

Arupärimine on opositsiooni kõige raskekaliibrilisem relv. Selle esitamine sunnib kogu parlamenti hääletama usaldamatuseavaldusest valitsusele. Seekordne hääletus toimus 20. detsembril. Ootuspäraselt hääletas Eduskunta valitsuse usaldust väärivaks.

Õhtune uudistesaade Kymmenen Uutiset teatas küll, et mingi gümnaasiumi segakoor oli käinud Eduskunna istungisaalis rahvasaadikutele jõululaule laulmas, kuid usaldamatuse hääletusest ei mainitud poolt sõnagi. Ju seda peeti siis nii tühiseks seigaks, mis mainimistki ei vääri.

Paul Oja, Uued Uudised Soomest