Paul Oja: ülelahe uudiseid koroonatandrilt

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ka Soomes vaieldakse koroonapiirangute üle. Pilt on illustratiivne.

Soome uudisteportaal Yle Uutiset teatab, et ka Soomes ei nõustu inimesed ennast niisama lihtsalt koroonavastaste meetmete diktatuuri alla painutama.

7. novembril algatati toetushäälte kogumine rahvaalgatusele, mis nõudis seadust koroonapassi kasutamise tõkestamiseks töökohtadel. Soome seaduste järgi peab rahvaalgatus saama vähemalt 50 000 häält, et sellele võidaks Eduskunnas ametlik käik anda. Allkirjade kogumine lõpetati 23. novembril ning 58 717 allkirjaga algatus anti Eduskunnale üle.

Allkirjade kogumine teisele samalaadsele rahvaalgatusele alustati 18. novembril. See sai üsna kiiresti täis 51 831 toetushäält ja läheb samuti Eduskunna menetlusse. Selles algatuses nõutakse loobumist koroonapassist üldse ning loomulikult ka igasugustest katsetest laiendada selle kehtivust erinevatele elualadele.

Peale selle teatab Yle Uutiset, et kõige järjekindlamalt on värske uurimuse andmetel  vaktsineerimissurve vastu Põlissoomlaste erakonna pooldajad. Tervelt 12% neist ei kavatse ennast vaktsineerida lasta. Teiste parteide pooldajate seas niisugust tendentsi ei ole täheldatud.

„Põlissoomlased hindasid harvemini kui teised valitsuse ning Tervise- ja heaoluameti koroonavastaseid meetmeid õnnestununa. Ka teadlasi usaldati vähem ning kahtlustati, et valitsus varjab rahva eest olulist teavet koroonaepideemia kohta ja ehitab oma koroonameetmed üles vääradele arvutustele. Meedia kohta arvati, et see kiidab takka valitsuse seisukohtadele ja nägemustele,“ nendib Yle Uutiste ajakirjanik Terhi Toivonen 5. detsembril avaldatud loos.

Paul Oja, Uued Uudised Soomest

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused