Paul Oja: uusnormaalseid uudiseid Saksast ja Soomest  

Maailm,
- Updated
©UU
Helsingi linnapildis on sisserändajad tavalised. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste kaasautor Soomest Paul Oja vahendab Iltalehti kajastatud uudiseid oma kommentaaridega otse Soomest.

“Saksamaal Dortmundi lähedal Recklinghausenis on sõiduauto bussipeatuses sõitnud inimeste sekka. Üks 88-aastane naine sai surma, üheksa inimest vigastada, sealhulgas 32-aastane autojuht (kelle rahvuslikust või muust taustast ei mainita poolt sõnagi – P.O).

Soome siseministeerium kinnitas reedel, et Soome kohustub 2019. aastal vastu võtma pagulaskvoodi raamides 750 põgenikku, Süüria sõjapagulasi Türgist ja Kongo pagulasi Sambiast. Türgis on praegu üle 3,6 miljoni pagulase. Sambias on 70 000 Kongost põgenenut.

Soome siseministeeriumi kohaselt on kvoodipagulaste vastuvõtmine kõige tõhusam viis aidata tõelises hädas olevaid pagulasi, sest saabujate vajadus saada kaitset tuvastatakse juba enne nende Soome saabumist.

“750 pagulast moodustab 3 600 000 + 70 000 = 3 670 000 hädasolijast 0,02 protsenti. Põlissoomlaste esimees Jussi Halla-aho on korduvalt toonitanud, et märksa suurem kasutegur oleks abi kanaldamisel kohapeale kui üksikute õnnelike vedamine Skandinaavia heaoluriiki, kus kliima ja kõik muud elutingimused on võõrad, ja kus paljud lihtsad inimesed nende tulekut oma naabrusse ei soovi. Aga Soome siseministeeriumil on ilmselt teistsugused arvutusmeetodid kasutusel,” ütleb Paul Oja.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused