Peaaegu pool Prantsusmaa moslemitest soovib šariaadiseadusi riigi seadusandlusesse lülitada

Maailm,
©AFP/Scanpix
Mošeed on saanud kohtadeks, mille läheduses peab politsei viibima.

Prantsusmaal küpsevad üha enam läbikukkunud integratsioonipoliitika viljad, mis nihutavad üha lähemale võimaliku  kalifaadi tekke.

Mitmekultuursuse ideoloogia erinevus praktikast päritoluriikide kultuurides ja religioonides raskendab sisserändajate ja nende järeltulijate integreerumist Prantsuse ühiskonda – peaaegu pooled Prantsusmaale rännanud moslemitest soovivad islami šariaadiseadust, mis on riigi kultuurile võõras.

i24 News vahendas Prantsuse IFOP-i uuringut, et 18 protsenti Prantsusmaal sündinud moslemitest soovib šariaadiseadust. Islamiriikidest tulnud moslemite arv on palju suurem ja kuni 46% kõigist riiki kokku valgunud allahiusulistest pooldab islami šariaadiseaduste lisamist Prantsusmaa seadustesse.

“Šariaadi ülimuslikkust tajuvad uustulnukad riikidest, millel on väga tugev islami mõju, ” ütleb IFOP-i direktor Jerome Fourquet .

Kehva integratsiooni Prantsuse ühiskonda näitab suur hulk moslemeid, kes soovivad jälgida omaenda või vanemate päritoluriigi kultuure. Uuringu kohaselt usub 41% moslemitest, et islam ja selle praktika peaksid kuuluma Prantsuse tavakultuuri.

Prantsuse Rahvusassamblee liige Éric Ciotti avaldas Twitteris üleskutse naasta assimilatsiooni juurde – vähemuste integreerimisele enamuskultuuriga. “Islamistlik sisseränne tuleb peatada ja integratsiooni aluseks peab taas saama assimilatsioon prantsuse kultuuri,” säutsus Ciotti.

Tegelikkuses aga on Prantsusmaa juba ohjad käest lasknud ning tugev ja pidevalt täienev moslemikogukond ennast enam painutada ei lase, vaid hakkab pigem oma tahet jõuliselt läbi suruma. Ehk siis see, mis ei õnnestunud mauridel Pürenee poolsaare ja Türgi Osmanitel Balkani kaudu, õnnestub islamil Brüsseli kaudu.

Kommentaarid

One commentOn Peaaegu pool Prantsusmaa moslemitest soovib šariaadiseadusi riigi seadusandlusesse lülitada

  • Avatar
    Leo Viller

    Marseilles`s ja Lyonis moodustavad islamiusulised vähemalt kolmandiku elankkonnast

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused