Pealinnas laiutavad immigrantide laagrid sundisid Pariisi populaarset maijooksu ära jätma

Immigrandid PariisisElu on suur seiklus!

Immigrantide kohalolek hakkab üha negatiivsemalt mõjutama igapäevaelu Lääne-Euroopas.

Pariisis tuli tühistada 13. maiks planeeritud jooksuvõistlus La Grande Course du Grand Paris 2018, kuna Saint-Denis kanali ääres üha suuremaks paisunud immigrantide laagri tõttu ei olnud võimalik tagada jooksjate täielikku turvalisust. Korraldajate sõnul ei suutnud nad leida raja jaoks ühtegi lahendust, millega oleks saanud laagreid vältida.

Pressiteates ütlevad korraldajad, et immigrandilaagrite pideva laienemise tõttu võib järgnevate nädalate jooksul olla neis juba enam kui 2500 põgenikku. Teates lisatakse, et laagritest läbi jooksmine on täiesti mõeldamatu. „Nende läbimine on võimatu ja inimlikust seisukohast võttes on keset põgenikelaagrit jooksmine ka väga keeruline.“

2017. aastal osales La Grande Course du Grand Paris jooksul 6500 inimest.

Paari viimase nädala jooksul on ajutised põgenikelaagrid Pariisis väga kiiresti laienenud ja arvestuste kohaselt saabub Prantsusmaa pealinna iga nädal ligi 550 uut immigranti. Immigrandilaagrid tekkisid Pariisi tänavatele ja parkidesse 2015. aasta rändekriisi ajal ning ehkki politsei üritab neid pidevalt likvideerida, liiguvad laagrid sulgemise järel lihtsalt teise kohta.

Pariisi Grand Paris jooks ei ole esimene üritus, mida laagrite olemasolu mõjutanud on. Möödunud aasta novembris pidi Gare D’Austerlitzi metroojaama lähedal asuv muuseum Art Ludique sulgema oma uksed, kuna immigrandid peletasid külastajaid eemale.

Vägivald ja immigrantide omavahelised tülid on laagrites täiesti tavapärased, seda kinnitavad sealsed elanikud ise. Vestlustes Breitbarti reporteriga süüdistavad aga laagrites elavad migrandid immigratsioonikriisi põhjustamises Euroopat. „Me süüdistame teid selles, mis te Aafrikaga tegite!“ ütleb üks Nigeeriast saabunud migrant. „Kui te poleks meie maad ära rikkunud, poleks me praegu ilmselt siin.“

Allikas: Breitbart

Kommentaarid