Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peaminister Jüri Ratas lülitus hirmutamiskampaaniasse “euroskeptilisete populistidega”

21.02.2019
Konservatiivsete ja immigratsioonivastaste jõudude edu Euroopa Parlamendi valimistel tähendab, et tänavatel jääb vähemaks terroriste tõkestavaid rajatisi.
© Priit Simson/Ekspress Meedia

EKRE liige Soomes Paul Oja kirjutab ühest kohtumisest, kus osales ka peaminister Jüri Ratas ja kus kutsuti üles võitlema euroskeptiliste “populistidega”.

“Teisipäeval, 19. veebruaril, kogunesid viie Põhja-Euroopa riigi peaministrid Soome peaministri, keskerakonna esimehe Juha Sipilä kutsel Helsingisse. Kohal olid Mark Rutte (Holland), Lars Løkke Rasmussen (Taani), Marjan Sarec (Sloveenia), Jüri Ratas (Eesti) ja Charles Michel (Belgia).

Kõik kutsutud peaministrid kuuluvad Europarlamendi Alde rühma, mis ühendab liberaaldemokraatlikke parlamendisaadikuid. Iltalehti tsiteerib Mark Rutte seisukohavõttu olukorrast Euroopas lähenevate europarlamendi valimiste eel:

„Euroopa seisab vastamisi õige suure väljakutsega, kuna sel tuleb tagasi tõrjuda hirme üleskütvaid väärameelseid populiste, kes osutavad küll probleemidele, kuid pole valmis neid lahendama. Meil tuleb veenda inimesi, et kompromissidel ja tervel diskussioonil põhinev poliitika, kus tehakse otsuseid ja viiakse need ka täide, on parem poliitika kui selline, mis ainult hirmutab probleemidega, olemata valmis neid lahendama, kuna just sellist poliitikat teevad ELi vastased, väärameelsed populistid.“

Sama päeva juhtkirjas märgib Iltalehti, et „euroskeptilise rahvusmeelsuse tõus“ tähendaks seda, et europoliitika keskmesse tõuseksid rahvusriikide huvid. See tähendaks ELi muutumist rahvusriikide koosluseks, mis ELi sootuks lagundada võib.

Selliste probleemidega hirmutab lugejaid Soome peavoolu ajakirjandus. Mõelda, kui parlamenti tõusebki rohkem inimesi, kes on valmis seisma rahvusriikide huvide eest! Mis siis küll saab?”