Peaminister Viktor Orbán: Ungari olulisemaks võitluseks on migratsiooni takistamine

Maailm,
Ungari peaminister Viktor Orbán. (Foto: Scanpix)

Ungari peaminister Viktor Orbán on vastu moslemitest migrantide riiki lubamisele. “Ungaris on islami usku inimesi, kuid nende arv on rangelt piiratud. Me ei taha, et nad tuleksid Ungarisse nii arvukalt, et see tooks meie ellu kultuurilisi muutusi,” kinnitas Orbán ajalehele Stern.

“Vähem kui kaks protsenti riigi elanikkonnast on välismaalased ja see on hea. Ungari  praegu üks olulisemaid võitlusi Brüsselis on takistada varjupaigataotlejate saatmist Lääne-Euroopast Ungarisse. Me ei taha illegaalset sisserännet, vaid hoiame selle ära oma piiri sulgemisega,” ütles Fideszi poliitik.

Samuti soovis Orban paremat mõistmist Saksamaa poliitikute poolt. Ta peab lugu kantsler Angela Merkelist (CDU), kes kannab Saksamaa ja Euroopa poliitika risti.

Sellest hoolimata arvab ta, et ELi kurss on vale. „Euroopa läheb praegu vales suunas. Seda näete paljastest arvudest: aastaid tagasi oli ELi osa globaalses majandustoodangus 25 protsenti. Täna on see langenud umbes 15 protsendile,” hoiatas Orbán. “EL peab kiiresti suurendama oma konkurentsivõimet, kuid ta areneb üha enam lagunemise suunas.”

Allikas: Junge Freiheit

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused