Peaminister Viktor Orbán: Ungari seisab rahandus- ja poliitiliste küsimuste lahususe eest

Maailm,
Peaministrid Mateusz Morawiecki ja Viktor Orban pressikonverentsil.

Peaminister Orbán ütles oma reedehommikuses intervjuus Kossuth Rádióle, et eelmise nädala ühisdeklaratsiooniga võtsid Ungari ja Poola endale kohustuse mitte alluda õigusriigi sidumisele EL-i eelarvega.

“Enamik EL-i liikmesriike usub, et koroonaviiruse hädaabi fondi, ELi eelarve ja õigusriigi aruteluga tuleb tegeleda üheaegselt,” alustas peaminister Viktor Orbán oma regulaarset reede hommikust intervjuud raadios Kossuth. “Ungari aga pole sellega nõus ja valitsus seisab nende küsimuste lahusoleku eest.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selgitades praegu kulisside taga toimuvat, ütles peaminister, et EL-i vasakliberaalse enamuse kavatsus on sundida oma tahet peale erimeelsetele liikmesriikidele. “Kuigi on pandeemia, millega tuleb tegeleda, pakuvad nad välja majandusplaani koos lisatud poliitilise direktiiviga, mis võimaldab sundida liikmesriike tegema midagi, mida nad ei soovi,” ütles peaminister Orbán.

„Poolakad ei saa vetost taganeda; meie riigid on alla kirjutanud deklaratsioonile, milles öeldakse, et Ungari ja Poola toetavad teineteist ega aktsepteeri teisele vastuvõetamatut lahendust, ”ütles Orbán, viidates  arengutele Poola juhtide ja EL-i läbirääkimistel.

„Mida tahab Euroopa Liit praegu? Nad tahavad importida 35 miljonit migranti, ”ütles peaminister ja lisas, et ungarlasi on kõvasti vähem kui sakslasi, kes sellega nõustuvad. “Ridade vahelt võime lugeda: on ettepanek, mis võtaks meilt ära vastuseisuõiguse, ja siis pakutakse välja midagi [migrantide masside vastuvõtmist], millele oleme kogu aeg vastu olnud, “ütles peaminister Orbán.

“Vasakliberaalid ütlevad, et Ungari kaotaks juurdepääsu tohututele rahalistele vahenditele, kui jääme oma seisukohale, et rahandusküsimused tuleb hoida poliitilistest küsimustest lahus,” ütles peaminister Orbán, lisades: „Kui ühise laenu võtmine oleks minu teha, ei võtaks Ungari ühtegi laenu.”

Peaministri sõnul teeb Ungari rohkem solidaarsuse žesti abivajavatele riikidele, nõustudes ühiselt laenama. “Seda kujutada kui midagi, millest Ungari ilma jääks, kui peaksime otsustama oma kursile jääda, on rumal,” ütles peaminister.

Allikas: abouthungary.hu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused