Peapiiskop: Vatikan kujutab endast võimsat homoseksuaalide võrgustikku

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Vatikani on viimastel aastakümenetel vapustanud suured pedofiilia- ja homoseksualismiskandaalid.

Endine Vatikani suursaadik Ameerika Ühendriikides rääkis Washingtoni Postile, et kiriku ladviku hulgas tegutsev võimas homoseksuaalide maffia takistab igal võimalikul moel klerikaalse seksuaalse väärkohtlemise uurimist ja tõsisemate sammude astumist selle vastu.

Esmaspäeval osaliselt avaldatud pikas intervjuus ja ajalehele saadetud kirjades rääkis peapiiskop Carlo Maria Viganò, et seksuaalsete väärkohtlemistega seotud kriis kirikuringkondades oleks palju vähem tõsine, kui tunnistataks ausalt preestrite hulgas levinud homoseksuaalsust ja kui sellega tegeletaks korralikult.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Võttes arvesse olulisi olemasolevaid tõendeid, siis on lausa uskumatu, et sõna „homoseksuaalsus“ ei tule ette mitte üheski Püha Tooli ametlikus dokumendis, mis on seotud klerikaalse seksuaalse väärkohtlemisega,“ ütles Viganò.

Selle asemel on nn „geimaffia“, nagu Viganò seda nimetab, üritanud luua ringkaitse ja „saboteerinud igasuguseid reformimise püüdeid“.

Möödunud aasta augusti lõpus avalikustas peapiiskop Viganò šokeeriva raporti, milles teatas, et oli 2013. aastal isiklikult teavitanud paavst Franciscust tervest hulgast homoseksuaalsetest väärkohtlemistest, mille oli toime pannud tol ajal veel kardinalina teeniv Theodore McCarrick. Paavst aga ignoreeris seda teavet ja hoopis edutas McCarricki kõrgele positsioonile Vatikanis.

Ka tolleaegses raportis viitas Viganò ulatuslikule kirikusisesele homoseksuaalide võrgustikule. „Need homoseksuaalsed võrgustikud, mis on nüüdseks levinud paljudesse piiskopkondadesse, seminaridesse, religioossetesse ordudesse jne, tegutsevad salajas ja valede varjus,“ ütles Viganò. „Ja need kägistavad süütuid ohvreid ning preestriseisust, need kägistavad kogu kirikut.“

Ta ei kohkunud tagasi ka nimede nimetamisest. Viganò väitel kuuluvad homoseksuaalide hulka näiteks kardinal Francesco Coccopalmerio ja peapiiskop Vincenzo Paglia. 2015. aasta jaanuaris nimetas paavst Franciscus kardinal Coccopalmerio juhtima komisjoni, mis vaatas läbi kaebusi alaealiste seksuaalses väärkohtlemises süüdistatud vaimulike kohta.

Augustis 2016 nimetas paavst aga peapiiskop Paglia Paavstliku Elu Akadeemia presidendiks ning Johannes Paulus III nimelise Paavstliku Abielu- ja Perekonnauuringute Instituudi kantsleriks. Viganò kinnitusel määras paavst need inimesed ametisse McCarricki soovitusel.

Selle aasta veebruaris tagandas Vatikani usudoktriini kongregatsioon Washingtoni endise peapiiskopi McCarricki lõpuks vaimulikuametist. Kuid Viganò arvates varjab paavst teisigi sarnaseid juhtumeid, nii nagu ta tegi seda McCarricki puhul.

Möödunud aasta oktoobris kinnitas Vatikan, et viib läbi McCarricki juhtumi põhjaliku uurimise, et jõuda selgusele, kes täpsemalt teadis midagi ja kui palju. Praeguseks ei ole aga uurimise tulemuste kohta midagi muud kuulda olnud, kui et uurimine jätkub.

„Ausa uurimise tulemused oleksid praegusele paavstile katastroofilised,“ ütles Viganò Washington Postile saadetud kirjas.

Allikas: Washington Post

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused