Peavoolumeedia poolt Trumpi toetajaks valetatud massitulistaja osutus vasakäärmuslaseks

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Inimesed leinavad Daytonis vasakäärmuslase käe läbi hukkunud hukkunuid

4. augustil USAs Ohio osariigis Daytonis massitulistamise korraldanud mees oli vasakäärmuslane, kes oli sõpradele juba varem rääkinud, et plaanib minna kohalikesse baaridesse inimesi maha laskma. Peavoolumeedia, muuhulgas näiteks ka Postimees, kirjutas tulistamise järgselt veendunult, et massimõrvar Connor Bettsi näol oli tegemist president Donald Trumpi toetaja ja paremäärmuslasega. Nüüdseks on aga selgunud vastupidine.

Pühapäeva õhtul kirjutas Breitbart News, et Twitter on sulgenud tulistaja konto. Sellelt kontolt oli tehtud hulgaliselt sotsialistlikke vaateid toetavaid postitusi ja konto omanik oli demokraatide presidendikandidaadi senaator Elizabeth Warreni austaja. Ta oli meelestatud president Donald Trumpi vastu ja vihane USA immigratsiooni- ja tolliameti peale.
Ka Dayton Daily News avaldas tõendeid selle kohta, et üheksa inimest tapnud ja 24 inimest vigastanud tulistaja oli vasakäärmuslane, kes ei toetanud USA kodanike õigust omada relvi.

Connor Bettsi endine sõber El-Fakir kirjeldas Bettsi inimesena, kes päris kindlasti ei olnud parempoolsete vaadetega. „Tema poliitilised vaated olid selgelt vasakpoolsed. Ja uskuge või mitte, ta tegelikult toetas relvade keelustamist.“

Bettsi sõbrad rääkisid meediale, et olid selle aasta alguses katkestanud Bettsiga suhted, kuna Betts oli korraga hakanud vehkima relvadega ja rääkinud sellest, kuidas ta kavatseb korraldada tulistamise Daytoni ülikooli tudengite seas populaarses baaris Timothy’s. Bettsi relvad olid seaduslikud, ent tema ähvardustesse ei suhtutud tõsiselt.

Peavoolumeedia ei ole Daytoni tulistaja vastu väga palju huvi üles näidanud. Rohkem on räägitud päev varem Texases El Pasos toimepandud tulistamisest, mille käigus hukkus 22 inimest. Küll aga on Bettsi automaatselt peetud paremäärmuslaseks ja Trumpi toetajaks.

Siiski on nüüd ka CNN tunnistanud, et Bettsi oli oma vaadetelt vasakpoolne. „Daytoni massitulistajale kuulunud Twitteri kontolt on postitatud vasakäärmuslike vaadetega postitusi ja politsei vastu suunatud postitusi, samuti postitusi, mis toetavad Antifa liikumist või fašismivastaseid meelavaldajaid,“ raporteeris CNN.

UU

 

Kommentaarid

One commentOn Peavoolumeedia poolt Trumpi toetajaks valetatud massitulistaja osutus vasakäärmuslaseks

  • Avatar
    Leo Viller

    Mõned aastad tagasi teatasid Saksamaa julgeolekuorganid, et Saksamaal on vasakäärmuslasi üle kahe korra rohkem paremäärmuslastest

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused